Fot. Liceum Ogólnokształcące w Lubaczowie.

Karolina Rawska i Marcelina Drachus znalazły się w gronie najlepszych żeńskich drużyn szkół średnich w badmintonie na Podkarpaciu. Zawodniczki z sukcesami reprezentowały Liceum Ogólnokształcące w Lubaczowie w ramach rozgrywek międzyszkolnych.

W środę (15.11) w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Straszęcinie odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w badmintonie – gry drużynowe dziewcząt i chłopców. Zawody poprzedzone były półfinałami wojewódzkimi rozgrywanymi w Straszęcinie, Dynowie, Przeworsku i Przemyślu. W finałowej imprezie udział wzięło po 8 najlepszych drużyn Podkarpacia, a wśród nich znalazła się żeńska reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie. Zawodniczki, Karolina Rawska i Marcelina Drachus pod wodzą Roberta Medera, zdobyły ex aequo 5-6 miejsce. Bezkonkurencyjne były natomiast zawodniczki ZSEk. z Dębicy, które pewnie wygrały wszystkie swoje pojedynki.

Sukces badmintonowej pary po raz kolejny potwierdza, że lubaczowski „ogólniak” stawia nie tylko na rozwój intelektualny, ale również wspiera pasje sportowe uczniów, dając im szansę rywalizacji na najwyższym poziomie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here