Fot. MGBP w Narolu

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Narolu odbędzie się spotkanie autorskie z Ryszardem Janem Czarnowskim. Pisarz, teoretyk sztuki oraz grafik z czytelnikami rozmawiać będzie 16 listopada o godzinie 17:30.

Ryszard Jan Czarnowski to autor książek takich jak „Zagłada Kresów 1939”, „Lwów. Okupacja sowiecka”, „Kresy – krwawe dzieje”, czy „Legenda Orląt”. Był działaczem drugoobiegowego ruchu wydawniczego w PRL, został za swoją pracę wyróżniony przez Ministra Kultury i Sztuki RP odznaczeniem Zasłużony Działacz Kultury. Przez Krąg Pamięci Narodowej został uhonorowany tytułem Obrońcy Dziedzictwa Narodowego. Pisarz jest również wiernym miłośnikiem Kresów, a obecnie jest mieszkańcem gminy Narol.

Spotkanie z Ryszardem Janem Czarnowskim jest doskonałą okazją do spotkania się z autorem, wysłuchania jego opowieści oraz zadania pytań dotyczącego jego twórczości. To również możliwość zanurzenia się w świecie książek i zgłębienia historii.

Wstęp na spotkanie autorskie jest wolny, dlatego każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w wydarzeniu i dowiedzieć się więcej o historii Kresów. Co więcej, podczas spotkania będzie możliwość spróbowania tradycyjnych dań kresowych, co na pewno ucieszy wszystkich miłośników kuchni regionalnej.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here