W Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie rozbrzmiały wczoraj (10.11) gromkie brawa dla dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 „Kraina Uśmiechu”. Najmłodsi, ich nauczyciele oraz zaproszeni goście, uroczyście obchodzili Narodowe Święto Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się od serdecznego powitania gości, którzy zaszczycili organizatorów wydarzenia swoją obecnością. W trakcie spotkania przedszkolaki zaprezentowały piękne wiersze, śpiewały patriotyczne piosenki i zachwyciły wszystkich tańcem ludowym. Dzieci wystąpiły w urokliwych strojach, które udało się zakupić dzięki wsparciu Fundacji ORLEN w ramach projektu „Z folklorem dzieci odkrywają swoje dziewictwo kulturowe”.

Celem uroczystości było nie tylko uczczenie ważnej daty, ale przede wszystkim rozwijanie w dzieciach poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. W ten sposób przedszkolaki miały okazję do nauki historii i kształtowania patriotycznego podejścia do świata.

Podziękowania kierujemy w stronę Pani Moniki Jezuit za profesjonalne przygotowanie choreografii do tańca „Krakowiak”. To dzięki Jej zaangażowaniu dzieci mogły zaprezentować piękny i tradycyjny polski taniec – podsumowuje „Kraina Uśmiechu”.

Galeria zdjęć, fot. Robert Kryla.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here