Zespół Pogoni-Sokoła Lubaczów pokonał rezerwy Stali Rzeszów w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej rozegranym na własnym boisku. Goście nieco jednak postraszyli miejscowych.

Za nami przedostatnia kolejka spotkań rundy jesiennej podkarpackiej IV ligi. W jej ramach w sobotnie (11.11) popołudnie MKS Pogoń-Sokół Lubaczów pożegnał się przed zimą z miejscowymi kibicami. Spotkanie z drugą drużyną Stali Rzeszów nie rozpoczęło się jednak po myśli gospodarzy, bo pierwszą bramkę w 36. minucie strzelił Arsena Hrosu z drużyny gości. Podopieczni Konrada Wójtowicza, mimo straty gola, jednak śmiało atakowali, a drogę do zwycięstwa otworzył w 42. minucie Mateusz Gul. Przerwa i konkretna rozmowa w szatni dała miejscowym jeszcze więcej motywacji i przełożyło się to na kolejne trafienia. Na końcowy wynik największy wpływ miała rewelacyjna zmiana Szymona Dziadosza, który gdy tylko pojawił się na boisku (57′) od razu pokonał bramkarza gości. Popularny „Dziadek” dołożył drugie trafienie tuż przed końcowym gwizdkiem (88′) i ustalił wynik spotkania na 3:1.

Pogoń-Sokół Lubaczów – Stal II Rzeszów 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Hrosu 36′, 1:1 Gul 42′, 2:1 Dziadosz 57′, 3:1 Dziadosz 88′.

Pogoń-Sokół: Siryk – Gul, Duda, Basznianin (56′ – Dziadosz), Rębisz, Hass (82′ – Hojdak), Roslyakov, Rop (90′ – Szczybyło), Gliniak (70′ – Matofij), Fedan, Lorenc (46′ – Grabowski). Trener: Konrad Wojtowicz.