W Szkole Podstawowej w Rudzie Różanieckiej odbyła się wyjątkowa lekcja, podczas której najmłodsi uczniowie z klasy I odkrywali tajniki zdrowego odżywiania. Lekcja nie tylko dostarczyła cennych informacji, ale również dała dzieciom praktyczne doświadczenia.

W ramach programu edukacyjnego promującego zdrowy styl życia, dzieci miały okazję dowiedzieć się, dlaczego ważne jest dbanie o właściwą dietę i jakie korzyści przynosi spożywanie świeżych owoców. Podczas lekcji omówione zostały podstawowe zasady zdrowego odżywiania, a dzieci miały możliwość zadawania pytań i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat żywienia.

Jednak prawdziwą atrakcją była część praktyczna lekcji, podczas której uczniowie wcielili się w role małych kucharzy. Z uśmiechami na twarzach dzieci kroiły świeże owoce, a następnie tworzyły kolorowe sałatki, komponując je według własnych pomysłów.

Uczniowie entuzjastycznie podchodzili do przygotowywania sałatek, a efekty ich pracy były nie tylko smaczne, ale i estetyczne. Dzieci z dumą prezentowały swoje kulinarne dzieła, a na koniec lekcji wszyscy degustowali przygotowane przez siebie sałatki.

Tego rodzaju zajęcia nie tylko angażują uczniów, ale również kształtują zdrowe nawyki żywieniowe od najwcześniejszych lat. Inicjatywa szkoły w Rudzie Różanieckiej pokazuje, że nauka o zdrowym odżywianiu może być nie tylko edukacyjna, ale i bardzo przyjemna.

Zdjęcia z lekcji, fot. ZS w Rudzie Różanieckiej.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here