Zespół Pogoni-Sokoła Lubaczów pokonał w sobotę (4.11) drużynę Błękitnych Ropczycę w meczu 15. kolejki spotkań podkarpackiej IV ligi. Zwycięstwo dało naszej ekipie fotel lidera.

Sobotnie spotkanie w Ropczycach od początku nie było zbyt efektowne. W pierwszej połowie obie drużyny twardo broniły swoich bramek, a na prowadzenie drużynę z Lubaczowa w dopiero w 43. minucie wyprowadził Krystian Basznianin. Chwilę po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę, do wyniku swoje trafienie dopisał kapitan zespołu gości Sebastian Fedan (48′). Dwubramkowa przewaga dodała skrzydeł lubaczowskiemu MKS-owi, który doożył kolejne dwie bramki – w 79. minucie z rzutu karnego strzelił Paweł Hass, a w 90. mecz zamknął Kacper Rop.

Błękitni Ropczyce – MKS Pogoń-Sokół Lubaczów 0:4 (0:1)

Bramki: 0-1 Krystian Basznianin (43′), 0-2 Sebastian Fedan (48′), 0-3 Paweł Hass (79′ – rzut kaeny), 0-4 Kacper Rop (90′).

Pogoń-Sokół: Siryk – Gul, Duda, Basznianin (75′ Szczybyło), Rębisz, Dziadosz (81′ Dziadosz), Hass (86′ Sitchinava), Roslyakov (58′ Rop), Gliniak (81′ Sitek), Fedan, Lorenc. Trener Trener Konrad Wójtowicz

Igloopol Dębica0-1Izolator Boguchwała

Kolejna wygrana dla zespołu z Lubaczowa oznacza dorównanie w punktach dotychczasowemu liderowi – drużynie Cosmosu Nowotaniec. Do końca rundy pozostały dwie kolejki. Lubaczowski MKS w najbliższa sobotę (11.11) podejmował będzie Stal II Rzeszów, a tydzień później czeka nas trudny wyjazd do Pilzna.