Miniony piątek (27.10) był dniem szczególnym dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Grobli. Odbyła się tam uroczystość poświęcenia oraz przekazania nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Druhowie z OSP w Nowej Grobli oraz licznie przybyli goście mieli okazję uczestniczyć w tej wyjątkowej uroczystości. Jej punktem kulminacyjnym było poświęcenie nowego samochodu przez proboszcza parafii Bihale ks. ks. Mieczysława Startka oraz przekazaniem pojazdu i kluczyków na ręce naczelnika jednostki Wojciecha Presza.

Podczas ceremonii przemawiali zaproszeni goście, którzy pogratulowali druhom nowego samochodu i podziękowali za ich poświęcenie i zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej. Podkreślili także ważną rolę strażaków i docenili ich trudną pracę.

Prezes OSP Nowa Grobla podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do zakupu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego o łącznym koszcie wynoszącym 118 500,00 zł. Część tej kwoty, 115 000,00 zł, pochodziła z dotacji Urzędu Miasta i Gminy Oleszyce, a pozostałe środki (3 500,00 zł) stanowiły wkład własny OSP Nowa Grobla.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy wraz z wyposażeniem znacząco zwiększy gotowość operacyjną strażaków i poprawi warunki ich pracy, co wpłynie na skuteczność działań podejmowanych w celu ochrony mieszkańców i mienia na terenie Nowej Grobli i okolicznych miejscowości.

Zdjęcia z uroczystości, fot. oleszyce.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here