Lubaczów dołączył do podkarpackiej inicjatywy sadzenia drzew miododajnych. To kolejny krok w trosce o środowisko naturalne i populację pszczół oraz innych owadów zapylających.

Na terenie Lubaczowa pojawiło się 20 sztuk drzewek miododajnych, przekazanych przez Samorząd Województwa Podkarpackiego. Wśród tych drzewek znajdują się m.in. lipy (8 sztuk), klony pospolite (7 sztuk) oraz surmie (5 sztuk). Wszystkie zostały zasadzone w ostatnim tygodniu na terenach zielonych przy ul. Ofiar Katynia. Dodatkowo, 30 października na skwerku przy ul. Sobieskiego, obok urzędu skarbowego, zasadzono 20 sztuk krzewów pęcherznicy kalinolistnej.

Zadanie to zostało zrealizowane przez pracowników Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Lubaczowie, którzy zadali się transportem sadzonek i ich posadzeniem na terenie miasta. Głównym celem projektu jest sadzenie drzew i krzewów miododajnych, które mają przyczynić się do ochrony bioróżnorodności i poprawy stanu środowiska naturalnego w województwie podkarpackim. Ponadto, inicjatywa ma na celu zwiększenie dostępności pożytków dla pszczół i innych owadów zapylających, co odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi w przyrodzie.

Sadzenie drzewek i krzewów to jedna z wielu inicjatyw proekologicznych realizowanych w naszm powiecie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here