W niedzielę (29.10) Miejski Dom Kultury w Lubaczowie stał się miejscem wyjątkowego hołdu dla zmarłych artystów. Muzyczna podróż połączona była z wystawą fotografii i charytatywną zbiórką.

Koncerty zaduszkowe, zorganizowane przez grupę Gitarą i Piórem oraz Wolną Przestrzeń Muzyczną, były okazją do wspólnego uczczenia pamięci wybitnych twórców. Klimatyczne brzmienia rockowe wypełniły salę widowiskową MDK, tworząc atmosferę nawiązującą do Święta Zmarłych.

Koncertom towarzyszyła również wyjątkowa wystawa fotografii autorstwa Marcin Materniaka. Jednak to nie wszystko. Organizatorzy koncertu zaangażowali się w szlachetną akcję zbiórki środków na renowację zabytkowego pomnika Marcelego Żymirskiego (1844-1898), aptekarza z Lubaczowa.

Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to okresy, w których skupiamy się na wspominaniu naszych bliskich, którzy odeszli. Koncert zaduszkowy stał się okazją do oddania hołdu zmarłym artystom, zarówno polskim, jak i zagranicznym. Podczas wydarzenia przypomniano utwory takich twórców jak Andrzej Nowak, Dolores O’Riordan, Ryszard Riedel, Kora, Whitney Houston, Czesław Niemen, Tina Turner, Anna Jantar i wielu innych.

Na scenie pojawili się artyści z różnych projektów muzycznych i działających w różnych zespołach. Grupy takie jak Wolna Przestrzeń Muzyczna, Gitarą i Piórem, zespół GIN oraz młodzieżowe zespoły Gamma, Kashmir i Aquarius stanęły przed publicznością, by dostarczyć jej niezapomnianych emocji i przekazać hołd zmarłym twórcom.

Koncert poprowadzili Anna Krzak i Krzysztof Świętojański. Dźwięk i akustyka, to zasługa Pawła Rogala, a obrazy przygotował Janusz Potoczny. Całe wydarzenie było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym także Aleksandry Hojdak, Czesława Motyki, Wiesława Mamczury, Bogusława Tabaczka, Piotra Batyckiego i innych.

Jeśli ktoś z uczestników chciał wesprzeć akcję renowacji pomnika Marcelego Żymirskiego (1844-1898) – aptekarza z Lubaczowa, podano numer konta Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubaczowskiej: 42 9101 0003 2001 0000 0101 0001 z dopiskiem „Aptekarz z Lubaczowa”.

elubaczow.com, lubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here