Zespół Pogoni-Sokoła Lubaczów pokonał w sobotni (28.10) wieczór drugą drużynę Resovii w meczu 14. kolejki spotkań podkarpackiej IV ligi. Na stadionie przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie padło 5 bramek.

Sobotnie spotkanie pierwotnie miało odbyć się na Stadionie Miejskim w Lubaczowie, ale obfite opady deszczy sprawiły, że murawa nie nadawała się do gry. Mając to na uwadze postanowiono, że mecz zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie. Wieczorną potyczkę, którą można było oglądać na żywo na kanale Pogoni-Sokoła, lepiej rozpoczęła nasza drużyna. Na prowadzenie wyszliśmy już 2. minucie po trafieniu głową przez Pawła Hassa. Miejscowi odpowiedzieli natomiast z rzutu karnego w 25. minucie, którego skutecznie wykorzystał Kacper Karcz. Ostatni kwadrans pierwszej połowy należał już jednak do ekipy z Lubaczowa, bo 35. minucie trafił Krystian Basznianin, a w 42. gola dołożył Szymon Dziadosz. W drugiej części gry dla Resovii raz jeszcze trafił Kacper Karcz (64′), ale po końcowym gwizdku z wygranej cieszyli się zawodnicy Pogoni-Sokoła Lubaczów.

Resovia II Rzeszów – MKS Pogoń-Sokół Lubaczów 2:3 (1:3)
Bramki: 1-0 Paweł Hass (2′), 1-1 Kacper Karcz (25′ – rzut karny), 2-1 Krystian Basznianin (35′), 3-1 Szymon Dziadosz (42′), 3-2 Kacper Karcz (64′).

Pogoń-Sokoł: Tomasz Siryk (BR – 46′ – Kacper Ważny), Mateusz Gul, Sebastian Duda, Krystian Basznianin (68′ – Vladyslav Roslyakov), Kamil Rębisz, Szymon Dziadosz (82′ – Jakub Lorenc), Paweł Hass, Maciej Grabowski, Kacper Rop, Kamil Marofij (56′ – Radosław Hojdak), Sebastian Fedan.

Kolejne trzy punkty dla zespołu z Lubaczowa oznacza utrzymanie na podium ligowej tabeli i bliski kontakt z wyżej notowanymi rywalami. Przed drużyną trenera Konrada Wójtowicza w jesiennej rundzie jeszcze jednak trzy trudne spotkania – dwa wyjazdy: do Ropczyc (04.11) i Pilzna (18/19.11) oraz pojedynek u siebie (11/12.11) z rezerwami rzeszowskiej Stali.