W ostatnią niedziele stycznia 2024 roku, także w Lubaczowie i powiecie lubaczowskim, odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!”.

We wtorek (24.10), na dokładnie 96 dni przed 32. Finałem WOŚP ogłoszono cel zbliżającej się zbiórki. Ta dedykowana będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W całej Polsce działają 64 takie jednostki. 

28 stycznia 2024 roku po raz 32. zmierzymy się z problemem, zapraszając wszystkich rodaków, Polaków, na całym świecie, by grali razem z nami. Temat zbliżającego się Finału to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Problem ogromny, z którym chcemy się uporać. Chcemy kupić sprzęt dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów dla dorosłych – mówił Jurek Owsiak


Fundacja planuje kupić urządzania dla:

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne,
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry,
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy,
  • rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc,
  • torakochirgurgii, m.in. systemy eletrokoagulacji i kriosondy.

Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!”, a Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Lubaczowie i powiecie luaczowskim od samego początku.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

7 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here