Fot. KPP w Lubaczowie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie tylko w ciągu jednego zatrzymali dwóch rowerzystów „z promilami”. Mężczyźni „wpadli” w Niemstowie i Cewkowie.

Jeden z kierujących został zatrzymany w środę (25.10) w Niemstowie. Był nim rowerzysta, którego sposób jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali go do kontroli. Cyklista został poddany badaniu na stan trzeźwości, które wskazało ponad 2,6 promila w organizmie.

Tego samego dnia, przed godz. 17. w Cewkowie w gminie Stary Dzików, policjanci z ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila. Pijany rowerzysta – 39-latek z gminy Stary Dzików za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Natomiast, przed godz.11.30 w Wielkich Oczach, policjanci z Komisariatu Policji w Oleszycach, zatrzymali do kontroli samochód marki Volkswagen. Okazało się, że 66-letni kierowca pojazdu, zdecydował się usiąść za kierownicą, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Apelujemy i przypominamy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy realne zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko swojego, ale również innych uczestników ruchu – czytamy w komunikacie prasowym KPP w Lubaczowie.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here