W gminie Lubaczów niebawem ruszą kolejne inwestycje. Ogłoszono przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej wraz z poprawą infrastruktury drogowej.

Urzędnicy ogłosili właśnie przetarg na budowę I etapu kanalizacji sanitarnej w Krowicy Hołodowskiej. Ma ona powstać na odcinku od Wólki Krowickiej do Krowicy Hołodowskiej. Ponadto wybudowana zostanie przepompownia w przysiółku Mielniki. Dodatkowo w Krowicy Hołodowskiej poprawiona ma zostać infrastruktura drogowa.

W przetargu ujęto również remont części ul. Szkolnej w Baszni Dolnej oraz budowę oświetlenia ulicznego w Młodowie (ul. Jana Pawła II), Borowej Górze (odcinek przy drodze powiatowej) oraz w Krowicy Hołodowskiej (droga do boiska sportowego).

Zobacz też: Portal z poradami domowymi

Środki na realizację zadań pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie wynosi 2 500 000 zł. Z kolei koszty remontu drogi w Baszni Dolnej pokryte zostaną również z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 233 573 zł. Z tego programu Gmina Lubaczów pozyskała także środki w wysokości ponad 310 000 zł na budowę chodnika na odcinku drogi powiatowej w Krowicy Samej (od kościoła w kierunku osiedla Wolności).

– Rozpoczęcie budowy kanalizacji w Krowicy Hołodowskiej jest pierwszym etapem większej inwestycji mającej na celu udostępnienie sieci kanalizacyjnej wszystkim mieszkańcom Krowicy Hołodowskiej i Krowicy Samej. W drugim etapie kontynuowane będą roboty polegające na budowie kanalizacji sanitarnej w Krowicy Hołodowskiej i Krowicy Samej (na ten cel Gmina Lubaczów pozyskała już dofinansowanie w kwocie 8 000 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – Edycja 8). Gmina Lubaczów złożyła również wniosek o dofinansowanie w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Ukraina na realizację trzeciego etapu kanalizacji w Krowicy Samej – wyjaśniają na stronie internetowej Gminy Lubaczów urzędnicy.

To nie koniec inwestycji w gminie Lubaczów, bo wybudowany zostanie odcinek chodnika pomiędzy Domem Kultury a kościołem w Krowicy Samej w trakcie budowy kanalizacji na tym odcinku.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here