W miniony piątek (20.10) maluszki w Horyńca-Zdroju przeżyły wyjątkowy dzień – pasowanie na przedszkolaka. Była to niezwykle ważna, nie tylko dla nich, uroczystość.

Całe wydarzenie rozpoczęło się od serdecznego powitania zarówno dzieci, jak i ich rodziców i opiekunów, przez Wicedyrektor Dorotę Ludwiczuk. Następnie przedszkolaki, trzymając się za rączki, wspólnie odśpiewały hymn przedszkola, co było pięknym aktem jedności i przyjaźni. Każda grupa przygotowała także swoją własną piosenkę, którą z dumą zaprezentowała przed zgromadzoną publicznością.

Ale to nie koniec uroczystości, ponieważ w trakcie tej wyjątkowej chwili, dzieci złożyły obietnicę, która brzmiała jak przysięga przedszkolaka. Przyrzekały, że będą bawić się w przedszkolu, każdego dnia przychodzić z uśmiechem na twarzy, słuchać nauczycieli, pomagać kolegom i koleżankom oraz starać się zjadać wszystko, co jest podane na talerzu. To piękna deklaracja, która symbolizuje ich gotowość do nauki i współpracy.

Szczególną rolę w tym wyjątkowym dniu odegrała Dyrektor Dorota Rachwalik. To ona miała zaszczyt pasować każdego nowego przedszkolaka, używając do tego celu specjalnego pędzla i słów: „Pasuję Cię na wesołego i dzielnego przedszkolaka”. To magiczne zdanie przypieczętowało moment ich oficjalnego przyjęcia do przedszkola.

Na zakończenie uroczystości każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz przypinkę z logo przedszkola. To upominki, które na pewno na długo pozostaną w ich sercach jako wspomnienie tego wyjątkowego dnia. Całe wydarzenie było pełne wzruszeń i niepowtarzalnej atmosfery nie tylko dla najmłodszych, ale także dla ich rodziców i opiekunów.

Galeria zdjęć, fot. ZSiPO w Horyńcu-Zdroju.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here