W piątek (20.10) w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie historycznym i plastycznym zorganizowanym dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych oraz szkół średnich. Poznajcie zwycięzców.

Wydarzenie, które odbyło się przy współorganizacji Stowarzyszenia Geoturystycznego „Roztocze Wschodnie, Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie oraz Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie, poświęcone było historii Powstania Styczniowego oraz bitwy pod Kobylanką. Przybyli goście oraz uczestnicy konkursów mieli okazję zgłębić tę ważną część naszej historii i poznać losy bohaterów tamtych czasów.

W konkursie historycznym w kategorii szkół podstawowych zwycięzcą okazał się Kamil Bernacki ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie, zdobywając I miejsce. Na II miejscu uplasowała się Malwina Bąk ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach, natomiast III miejsce zajęło Alan Zygarlicki z Zespołu Szkół w Rudzie Różanieckiej.

W kategorii szkół średnich zwyciężyła Julia Leja przed Oskarem Sobolewskim oraz Aleksandrą Szularz, wszyscy są uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie.

Konkurs plastyczny również przyciągnął utalentowanych uczestników. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła Lena Dubaj ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach, II miejsce przypadło Zuzannie Furgały ze Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej, a III miejsce Zofii Lisztoń ze Społecznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu.

Wśród szkół średnich triumfowała Martyna Hypiak z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie. Drugie miejsce zajęła Martyna Kiełbasa, również z LO Lubaczów, a trzecie miejsce przypadło Katarzynie Serafin z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy nie tylko zaprezentowali swoje umiejętności, ale również przyczynili się do popularyzacji historii Powstania Styczniowego i bitwy pod Kobylanką. To ważne wydarzenia naszej przeszłości, które zasługują na pamięć i szacunek.

Oba konkursy zostały zorganizowane w ramach realizacji projektu „Poszli w boje chłopcy nasze… – epizody bitwy pod Kobylanką maj 1863 r.”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.

Galeria zdjęć, fot. Powiat Lubaczowski.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here