Fot. Krystian Kłyszewicz, arch.

Wiemy, kiedy odbędzie się 45. edycja Biesiady Teatralnej. Konfrontacje Zespołów Małych Form o główne nagrody – „Złoty Róg Myśliwski Króla Jana” i „Złotą Misę Borowiny”, przeprowadzone zostaną w Horyńcu-Zdroju.

Biesiada Teatralna w Horyńcu-Zdroju należy do najstarszych w kraju festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form. Pierwsza edycja odbyła się w 1976 r. Festiwal cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, a o udział w nim zabiegają najlepsze zespoły teatralne amatorskie z całego kraju. To spotkanie zespołów dramatycznych, kabaretów, teatrów wizji i ruchu oraz poezji monodramów z całej Polski. Dodatkowym atutem tej imprezy jest uczestnictwo profesjonalnego jury. W ławach jurorskich zasiadają uznani aktorzy, reżyserzy i krytycy teatralni. Ponadto prowadzą oni warsztaty i specjalistyczne konsultacje dla uczestników festiwalu.

Najbliższa edycja Biesiady Teatralnej ruszy 1 lutego 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu-Zdroju i potrwa cztery dni. Zakończy się 4 lutego 2024 r.

W tym roku zgłoszenia zespołów na Biesiadę Teatralną należy dokonać najpóźniej do 1 grudnia na adres Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Przesłane zgłoszenia zostaną poddane ocenie jury, które wyłoni zespoły, które wezmą udział w Biesiadzie Teatralnej.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here