W miniony piątek (13.10) odbyło się II Podkarpackie Forum Turystyki. W jego trakcie Gminie Lubaczów wręczono certyfikat za „Najlepszy Regionalny Produkt Turystyczny” oraz nagrodę za wkład w rozwijanie atrakcji turystycznych na Podkarpaciu.

Forum miało na celu spojrzenie na regionalną branżę turystyczną z różnych perspektyw, a szczególną uwagę zwrócono na turystykę zrównoważoną oraz inwestycje zielone. To ważne zagadnienia, które odgrywają coraz większą rolę w dzisiejszym świecie, a Podkarpacie chce być liderem w tym obszarze.

Jednym z głównych punktów programu była gala wręczenia nagród. Podczas wydarzenia przyznano certyfikaty „Najlepszy Regionalny Produkt Turystyczny” w uznaniu za wkład w rozwijanie atrakcji turystycznych na Podkarpaciu. Jeden z nich trafił w ręce Wiesława Kapla, Wójta Gminy Lubaczów, który odebrał nagrodę za Obserwatorium Astronomicznego w Tymcach. To wspaniałe wyróżnienie dla Gminy Lubaczów, które potwierdza znaczenie i atrakcyjność tego obiektu.

Jednak to nie koniec uznania dla tego samorządu. Także Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl docenił zaangażowanie i wysiłek gminy w rozwijanie oraz promowanie turystyki na terenie województwa.

Przyznane wyróżnienia dla Gminy Lubaczów potwierdzają, że jej starania i inwestycje realizowane sukcesywnie od lat w turystykę oraz promocję podkarpackiej części Roztocza, przynoszą pozytywne efekty i budują prestiż regionu.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here