Segregacja odpadów, gospodarka o obiegu zamkniętym, recykling i ochrona zasobów wodnych i środowiska – to tematyka konkursu plastycznego „Eko Gmina Lubaczów”. Organizatorzy na prace czekają do 8 listopada.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych znajdujących się na terenie Gminy Lubaczów. Nadesłane prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych – klasy I-III, IV-VI i VII-VIII. Zadaniem uczestników jest stworzenie pracy plastycznej, która będzie dotyczyć tematyki gospodarki o obiegu zamkniętym, segregacji odpadów, recyklingu, ochrony zasobów wodnych i środowiska. Technika wykonania jest dowolna, a format papieru to A3. Prace konkursowe należy dostarczyć do Urzędu Gminy Lubaczów najpóźniej do 8 listopada.

Później komisja konkursowa, powołana przez organizatora, przeprowadzi weryfikację nadesłanych prac. Do 13 listopada wyłoni te, które zostaną wyróżnione. Następnie zostaną one opublikowane na stronie internetowej Gminy Lubaczów. Ponadto ich autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody. Pierwsze miejsce będzie nagrodzone teleskopem, a drugie – mikroskopem. Laureatom trzeciego, czwartego i piątego miejsca wręczone zostaną lornetki. Z kolei osoby, których prace zajmą miejsca od szóstego do dwudziestego piątego, otrzymają książki.

Konkurs plastyczny „Eko Gmina Lubaczów” jest częścią kampanii informacyjno-edukacyjnej na rzecz zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Jest on współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Szczegóły dotyczące konkursu, regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie Gminy Lubaczów.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here