Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrało wybory do Sejmu RP na terenie powiatu lubaczowskiego. Po przeliczeniu wszystkich głosów okazało się, że na te partię głosowało u nas nieco ponad 55 % wyborców.

Na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej opublikowane zostały już pełne wyniki w wyborach do Sejmu RP z wszystkich obwodowych komisji wyborczych z terenu powiatu lubaczowskiego. Spośród wszystkich list zdecydowaną przewagę zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, na które głos oddało 55,35% wyborców. Na drugim miejscu uplasował się Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2025 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe, które zgromadziło 15,81 % głosów. Trzecia pozycja przypadła Koalicji Obywatelskiej z 11,44% głosami. Kolejne miejsca zajęły: Konfederacja (8,20 %) Nowa Lewica (6,96%), Bezpartyjni Samorządowcy (1,43%) i KWW Ruchu Dobrobytu i Pokoju (0,63 %).

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ14 92655,53%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE4 24815,81%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI3 07511,44%
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ2 2048,20%
KOMITET WYBORCZY NOWA LEWICA1 8716,96%
KOMITET WYBORCZY BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY3851,43%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCHU DOBROBYTU I POKOJU1680,63%
Razem26 877100,00%

Przypomnijmy, że w 2019 roku Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w powiecie lubaczowskim aż 64,09% głosów, co oznacza spadek o ok. 9 punktów procentowych. 

Wiele wskazuje na to, że takie wyniki sprawią, iż swój mandat obecnej kadencji utrzyma poseł na Sejm RP Teresa Pamuła. Ogólnopolskie przewidywania wskazują jednak, że tym razem będzie zasiadać w opozycyjnych ławach.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

43 komentarze

  1. „Wstępne wyniki wyborów pokazują, że duża część polskiego społeczeństwa to zdrajcy, zawistni i chorzy z nienawiści ludzie, których hasłem przewodnim jest j…ć pis. Nie interesuje ich przyszłość Polski. Przykre, bo to jest naprawdę problem. Zawiodłam się.”

    W Polsce coraz mniej Polaków!!!!!!!

  2. Mieszkańcy wybrali Pamułę, która w nowym Sejmie jak dotąd znaczyła mało to teraz w opozycji nie będzie znaczyć nic. Ja za nią nie głosowałem dlatego będę ją sprawdzał przez całą kadencję, ale moim zdaniem to Poseł Pamula ten czas po prostu sobie przesiedzi i tylko będzie aktywnym kampanii wyborczych w powiecie. I ciekawe czy zrealizuje te tektury, które rozdawała. Bo to Ona naobiecywała i teraz będzie te obietnice spłacać. Wybory skończyły się tak jak się spodziewałem. PiS wygrał a przegrał. Teraz czas był Trzecia Droga, KO i Lewica posprzątała ten burdel po PiS-ie bo jest co sprzątać. Tylko najpierw PiS musi dać się odciągnąć od koryta.

    Do tego drodzy czytający zobaczcie jak PiS wysyłał trolla internetowego by pisał z wielu nicków. Nagle to wszystko zamilkło. I dlatego nie popierałem i nie popieram PiS.

  3. Ten troll to podobno jeden z towarzystwa bliskiego posłance. Poza tym czas już niewątpliwie przewietrzyć instytucje z nieudolnych pisowskich działaczy , którzy zamiast pracować jeździli na partyjne spotkania, chodzi np. o agencje rolne . Nic nowego nie wymyślać.Zafundować im po prostu to samo co sami onegdaj uczynili… Karma wraca…

  4. Radziwiłł vel polak2010 z 20:51. Ja z psem nie wychodzę na spacer. Jedynie Ty ujadasz jak pies bo Twój PiS się skończył i rozpada się jak domek z kart. I wychodzi z Ciebie na żółć 😉 Jak masz psa to lepiej się przejdź i przewietrz bo piszesz takie farmazony, że widać, że da długo w domu siedzisz.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here