W sobotę (14.10) Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lubaczowie zorganizował Igrzyska Dzieci w Szachach Drużynowych w Wielkich Oczach. W turnieju wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych z różnych miejscowości powiatu.

Drużyny uczniów od dawna przygotowywały się do tego wydarzenia, doskonaląc swoje umiejętności szachowe pod czujnym okiem nauczycieli. Igrzyska Dzieci w Szachach Drużynowych to nie tylko okazja do rywalizacji, ale także możliwość rozwoju intelektualnego i kształcenia umiejętności strategicznego myślenia.

Wyniki końcowe Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych prezentują się następująco:

1. 1. SP Oleszyce – Zwycięzcy tegorocznych zawodów, zdobywając złote medale. To dowód na to, że ci młodzi szachiści są nie tylko utalentowani, ale także doskonale przygotowani do rywalizacji.
  2. 2. SP Ruda Różaniecka – Drugie miejsce na podium zajęła drużyna ze Szkół Podstawowych w Rudzie Różanieckiej. Uczniowie pokazali wysoki poziom gry i zdobyli srebrne medale.
  3. 3. SP Cieszanów – Brązowe medale przypadły drużynie reprezentującej Cieszanów. To wynik, na który mogą być dumni.
  4. 4. SP Młodów – Młodowianie zajęli czwarte miejsce, zbliżając się do czołówki i prezentując solidny poziom gry.
  5. 5. SP Wielkie Oczy – Gospodarze turnieju, reprezentowani przez uczniów ze szkół podstawowych w Wielkich Oczach, zajęli piąte miejsce.
  6. 6. SP Krowica Sama – Szóstą lokatę zdobyli szachiści z Krowicy Samy.

Organizatorzy i uczestnicy wydarzenia wyrażają wdzięczność nauczycielom i rodzicom za wsparcie, które sprawiło, że Igrzyska Dzieci w Szachach Drużynowych stały się niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich zaangażowanych.