Trzydziestu ośmiu nowych funkcjonariuszy uroczyście złożyło w piątek (13.10) rotę ślubowania i zasiliło szeregi Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. W grupie nowo przyjętych mundurowych jest 10 kobiet.

Wydarzenie odbyło się przed głównym budynkiem komendy Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu. Rotę ślubowania złożoną na sztandar Bieszczadzkiego Oddziału odebrał Komendant,  gen. bryg. SG Andrzej Popko. W uroczystości uczestniczyła także kadra kierownicza oddziału oraz rodziny i bliscy młodych adeptów SG.

W grupie nowo przyjętych mundurowych jest 38 osób, w tym 10 kobiet. Piętnaście osób ma wykształcenie wyższe, pozostali średnie.  Zdecydowana większość bo aż 27 osób ma mniej niż 30 lat, a najmłodsza trójka to dwudziestolatki.

Już w najbliższych dniach funkcjonariusze wyjadą do ośrodka szkolenia SG w Lubaniu, a po zakończeniu kursów rozpoczną służbę w placówkach SG na Podkarpaciu, także na przejściu granicznym w Budomierzu.

Nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest w sposób ciągły. W 2023 roku przyjęliśmy 135 nowych funkcjonariuszy, a w przyszłym – 2024 r. planujemy wcielić do służby rekordową w historii BiOSG grupę – 200 osób. Przyjęcia planowane są na styczeń (40 osób), maj (60 osób), wrzesień (50 osób) oraz grudzień (50 osób) – czytamy w komunikacie BiOSG.

Galeria zdjęć, fot. BiOSG.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here