Do najmłodszych czytelników z ZSP w Baszni Dolnej trafił zestaw 11 książek z materiałami warsztatowymi. To efekt współpracy placówki z Fundacją Burza Mózgów.

Biblioteka Przedszkolaka to ogólnopolska kampania społeczna skierowana do przedszkoli działających w miejscowościach do 25 tys. mieszkańców. Fundacja Burza Mózgów prowadzi projekt od 2018 roku i dotarła z nim do tysięcy przedszkolaków w całej Polsce.

W ramach projektu dzisiaj, 11.10.2023r. Publiczne Przedszkole w Baszni Dolnej – dzieci z kl.” 0 ” otrzymały kuferek, w którym znajduje się zestaw 11 książek wraz z materiałami warsztatowymi. Celem głównym kampanii jest zaopatrzenie przedszkoli w wartościowe, współczesne książki dla dzieci, stworzenie modelu łatwych do realizacji warsztatów czytelniczych oraz podniesienie kompetencji w zakresie edukacji literackiej pracowników i pedagogów. Projekt skierowany jest do najstarszej grupy przedszkolnej, klasy ” 0 „. Warsztaty i materiały zaplanowane zostały dla grupy około 25 dzieci.

Przekazanie kuferka-minibiblioteczki połączone zostały z warsztatami literacko-plastycznymi, które poprowadził autor książek dla dzieci, pan Łukasz Dębski. W warsztatach wzięli czynny udział pan dyrektor Bolesław Dydyk oraz wychowawczyni grupy, pani Renata Żmij. Kolejne warsztaty przeprowadzone zostaną przez nauczycieli i pedagogów w oparciu o przekazane im instrukcje i pomoce kreatywne. Wychowawczyni grupy pani Renata Żmij zainteresuje dalej projektem też babcie i dziadków przedszkolaków, aby stworzyć ciepłą i czułą międzypokoleniową społeczność czytelników.

Wszystkim bardzo podobały się warsztaty a dzieci były zachwycone. Dziękujemy!

Informacja nadesłana.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here