Jubileusz 50-lecia małżeństwa to niezwykła uroczystość, która zasługuje na wyjątkowe obchody. Takie właśnie święto miało miejsce w Gminie Wielkie Oczy, gdzie 8 par świętowało swoje „pół wieku”.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w sanktuarium Matki Bożej Łukawieckiej. Koncelebrował ją ks. proboszcz Dominik Samulak, a zgromadzeni jubilaci z rodzinami modlili się za błogosławieństwo dla swojego małżeństwa. Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się do świetlicy w Łukawcu, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. To tam, przy wspólnym stole, jubilaci razem ze swoimi bliskimi świętowali swoje „Złote Gody”.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili: Eugenia i Stanisław Dorota, Zofia i Józef Frankowski, Elżbieta i Kazimierz Golis, Maria i Szczepan Litwin, Janina i Stanisław Mokrzycki, Stanisława i Edward Stopyra, Anna i Władysław Szczebel oraz Łucja i Edward Żurawel.

Solenizantom towarzyszyli ważni goście, takie jak wójt gminy Albert Hawrylak, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Genowefa Strojna, dyrektor PSP w Łukawcu Dariusz Bogusz, asystentka poseł na Sejm RP Teresy Pamuły Anna Fedyk, oraz sołtys Łukawca Stanisław Mokrzycki.

W trakcie obchodów zaprezentowały się także młodsze pokolenia. Zuchy z gromady w Łukawcu, przygotowane przez panią Elżbietę Kuchciak, dały urocze przedstawienie, natomiast młodzież ze Szkoły Podstawowej w Łukawcu, przy wsparciu pani Doroty Wróbel, wystąpiła z energicznym pokazem tanecznym.

Całą ceremonię uświetniła kapela Weterani OSP Młodów, która towarzyszyła uczestnikom podczas wspólnej zabawy, dodając jeszcze więcej radości tej wyjątkowej uroczystości.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Wielkie Oczy.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here