Fot. Powiat Lubaczowski

Dziedzictwo ziemi oraz integracja środowisk naukowych, samorządowych i biznesowych w celu udostępniania dziedzictwa geologicznego były zagadnieniami VIII Ogólnopolskiego Forum GEO-PRODUKT. Naukowcy i eksperci z całego kraju mieli okazję spotkać się 5-6 października w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Dębowy Dwór” w Rudzie Różanieckiej oraz w subregionie Roztocze Wschodnie.

W wydarzeniu uczestniczyli naukowcy z różnych uniwersytetów, w tym z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Spotkanie miało miejsce na Podkarpaciu w Rudzie Różanieckiej oraz na terenach Roztocza Wschodniego i Południowego. Miejsce nie było przypadkowe, bo region ten jest bogaty w zabytki geokulturowe.

Forum GEO-PRODUKT jest inicjatywą, mającą na celu rozwijanie geoturystyki w naszym regionie i promocję podkarpackiej części Roztocza. Dzięki temu wydarzeniu cenne wartości geokulturowe mogą przyczynić się do wzrostu zainteresowania turystyką w tym regionie. Współpraca pomiędzy uczestnikami Forum, a także wsparcie instytucji i władz regionalnych, jest kluczowa w promowaniu bogactwa dziedzictwa geologicznego i kulturalnego tego obszaru.

VIII Ogólnopolskie Forum GEO-PRODUKT odbyło się po raz pierwszy na Podkarpaciu. Zorganizowane zostało przez Powiat Lubaczowski i Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie” z Lubaczowa, przy współudziale Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Forum otrzymało patronat honorowy Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla oraz Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. Wsparcie naukowe dla wydarzenia udzielił Rektor UMCS w Lublinie prof. dr hab. Radosław Dobrowolski. Natomiast podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna przekazały swój patronat instytucjonalny.

Obejrzyjcie relację TVP3 Rzeszów.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here