fot. T. Michalski

Po raz pierwszy w Lubaczowie publiczności zaprezentuje się laureat Konkursu Chopinowskiego. W czwartek, 12 października o godz. 18.00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie wystąpi Krzysztof Książek.

Artysta zaprezentuje utwory wielkich kompozytorów: Fryderyka Chopina, Maurice’a Ravela oraz Ignacego Jana Paderewskiego. Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednak wymagane są zaproszenia, które są dostępne w sekretariacie szkoły od 4 października.

Krzysztof Książek to utalentowany pianista, który zdobył uznanie za swoje wykonania muzyki Fryderyka Chopina i muzyki polskiej. Jest półfinalistą i laureatem dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015) oraz laureatem III nagrody i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie mazurków I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych (2018). Otrzymał także prestiżowe stypendium Krystiana Zimermana oraz był stypendystą programu „Młoda Polska”. Artysta koncertował na wielu festiwalach w kraju i za granicą, a także występował w Europie, Afryce, Stanach Zjednoczonych i Azji.

Krzysztof Książek jest absolwentem Akademii Muzycznych w Krakowie i Bydgoszczy, gdzie studiował pod kierunkiem profesora Stefana Wojtasa. Obecnie, w ramach studiów podyplomowych w klasie prof. Arie Vardiego, studiuje w Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover. Artysta reprezentowany jest przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

Szczegóły wydarzenia:

  • – Krzysztof Książek – koncert fortepianowy
  • – Data: 12 października 2023 roku (czwartek)
  • – Godzina: 18:00
  • – Miejsce: Państwowa Szkoła Muzyczna w Lubaczowie

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here