W Oleszycach, 1 października odbył się wernisaż wystawy Katarzyny Osiowej, która jest pasjonatką haftu. Jej prace będzie można oglądać do 29 października w godzinach otwarcia Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach.

Katarzyna Osiowa, mieszkanka Zabiałej, jest wielką miłośniczką haftu. Zajmuje się tą techniką od ponad 65 lat. Początkowo zajmowała się haftem płaskim, a później odkryła haft krzyżykowy. Kilka lat temu artystka wzbogaciła swoje umiejętności o haft koralikowy, co pozwoliło jej na eksperymentowanie z kolorami i rozproszeniem światła. Jej twórczość koncentruje się głównie na tematyce religijnej. 

W czasie wernisażu w Galerii II Piętro zaprezentowano 25 prac Katarzyny Osiowej wykonanych w technikach haftu krzyżykowego i koralikowego. Obrazy haftowane są muliną na kanwie oraz koralikami na tkaninie. Jedno dzieło wyszyte zostało włóczką. Na obrazach dominują wizerunki Jezusa, Maryi i Świętej Rodziny. Wystawę uzupełniają również prace przedstawiające kwiaty i pejzaże. Zobaczyć można również kopie znanych dzieł sztuki, takich jak „Ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci czy „Anioł Stróż” Hansa Zatzki.

Galeria zdjęć, fot. MGOK w Oleszycach.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here