Fot. Konkatedra w Lubaczowie.

26 par z Lubaczowa obchodziło Złote Gody. Uroczystość odbyła się w 27 września w restauracji „U Dina” i była poprzedzona mszą świętą w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej.

Dla 26 par małżeńskich z Lubaczowa był to piękny dzień, który pozwolił docenić ich długoletnią miłość i więź. Niestety nie wszyscy jubilaci mogli uczestniczyć w uroczystości z powodów osobistych, ale obecność większości z nich dowiodła, że zobowiązanie małżeńskie przetrwało upływający czas. Chociaż droga nie zawsze była łatwa, to każda para miała szczęście przeżyć 50 lat razem i cieszyć się wsparciem rodziny.

W czasie uroczystości małżonkom wręczono medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Otrzymali je Stanisława i Franciszek Ciechanowscy, Danuta i Antoni Cwynar, Krystyna i Marian Czerscy, Krystyna i Eugeniusz Dec, Teresa i Stanisław Faszczowy, Maria i Stefan Furgała, Czesław i Zbigniew Ilniccy, Swietłana i Kazimierz Juszczyńscy, Katarzyna i Tomasz Kornaga, Leokadia i Jan Kot, Stanisława i Ludwik Kubiszyn, Łucja i Edward Kuchciak, Jolanta Łowiec-Zając i Jerzy Zając, Ewa i Wojciech Mamczur, Ryszarda i Jan Mazurek, Jacenty i Grażyna Mroczka, Stanisława i Tadeusz Nieckarz, Danuta i Edward Ozimek, Teresa i Tadeusz Pizun, Rozalia i Władysław Proszek, Maria i Antoni Pukas, Bronisława i Edward Sęga, Czesława i Józef Sopel, Teresa i Józef Szczebel, Maria i Andrzej Wlezień oraz Teresa i Stefan Wus.

Podczas uroczystości wyświetlono prezentację z archiwalnymi zdjęciami Lubaczowa i wystąpił zespół wokalny z Miejskiego Domu Kultury. Nie zabrakło tradycyjnego „Sto lat” oraz życzeń i toastu za zdrowie Jubilatów. Dodatkowo Złote Gody umiliły chwile wspomnień przy poczęstunku i pamiątkowe zdjęcia.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here