Dynia FEST to organizowany przez Gminę Lubaczów festiwal z wieloma atrakcjami i konkurs na największą dynię. Wydarzenie, w którym królować będzie to warzywo rozpocznie się w niedzielę, 8 października, w Kresowej Osadzie o godz. 13:00.

Szanowni Państwo, z uwagi na prognozowane w najbliższą niedzielę bardzo niekorzystne warunki pogodowe, jesteśmy zmuszeni przełożyć wydarzenie Dynia FEST na SOBOTĘ 14 PAŹDZIERNIKA.

W programie znajduje się wiele interesujących atrakcji. Do najważniejszych z nich należy konkurs na największą dynię, w którym możemy zobaczyć mierzenie i ważenie dyniowych gigantów. Jeśli masz u siebie taką dyniową bestię, to koniecznie powinieneś zgłosić ją do konkursu. Na właścicieli dorodnych okazów czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin i karta zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej www.gminalubaczow.pl.

W trakcie wydarzenia będziemy mogli również podziwiać jesienne występy Przedszkolaków Gminy Lubaczów oraz występy lokalnych zespołów. Będzie też dyniobranie, czyli zabawa rodzinna, w której wszyscy będą mogli wziąć udział. Oprócz tego zostaną zorganizowane dyniowe konkurencje sportowe, takie jak bieg z dynią, dyniowe kółko-krzyżyk, dyniowe kręgle czy podaj dynię.

Miłośnicy kulinariów również znajdą dla siebie coś specjalnego. Odbędą się warsztaty i pokazy kulinarne, na których będzie można nauczyć się przygotowywania różnych potraw z dynią. Będziemy mieli okazję skosztować specjałów Kół Gospodyń Wiejskich i Klubów Seniora oraz dyniowego kociołka. Ponadto w restauracji Kresowej Osady pojawi się specjalne dyniowe menu.

Dla osób zainteresowanych sztuką i twórczością manualną odbędą się warsztaty malowania i wycinania dyni, a także pokazy carvingu. Natomiast na tych, którzy dbają o zdrowie, czeka prelekcja pod tytułem „Z dynią na zdrowie”.

Nie zabraknie również rozrywek dla najmłodszych. Zorganizowany zostanie piknik ekologiczny, na którym będą przeprowadzane różne konkursy, zajęcia i warsztaty ekologiczne. Atrakcyjne nagrody i upominki czekają na dzieci i dorosłych.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here