W minioną sobotę (23.09) już po raz trzeci odbył się „Bieg Graniczny”, zorganizowany przez Hufiec ZHP Lubaczów we współpracy z miejscową placówką Straży Granicznej. To wydarzenie było nie tylko okazją do wspólnej rywalizacji i zabawy, ale także do zgłębienia wiedzy wśród młodego pokolenia zuchów i harcerzy.

Bieg Graniczny podzielony został na dwie odrębne kategorie, w których rywalizowały drużyny zuchów i harcerzy. Rywalizacja odbyła się w formie gry terenowej, a trasa prowadziła przez malownicze okolice, obejmując obszar pomiędzy Krowicą Samą, Cetynią a Kapliczką „Pięć Sosen”.

Każda drużyna otrzymała kartę patrolu oraz mapę, a na trasie umieszczone były punkty kontrolne. W tych punktach, składających się z funkcjonariusza Straży Granicznej oraz harcerzy, drużyny musiały odpowiadać na pytania, które same wylosowały. Elementem edukacyjnym biegu było również przekazywanie wiedzy na temat zasad i przepisów dotyczących przebywania w rejonie granicy państwowej.

Trasa biegu liczyła ponad 8 kilometrów, a zwycięskie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi tabliczkami wręczonymi przez zastępcę Komendanta PSG w Lubaczowie, mjr SG Ireneusza Pempusia. Bieg Graniczny to nie tylko okazja do rywalizacji, ale przede wszystkim świetna zabawa integrująca dzieci i młodzież. W formie gry terenowej pozwalającej na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy, zachęca młodych ludzi do rozważenia przyszłej kariery w Straży Granicznej.

W tegorocznej edycji Biegu Granicznego wzięło udział niemal 200 dzieci i młodzieży, co świadczy o rosnącej popularności tego wydarzenia. Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału w kolejnej edycji, która odbędzie się za rok.

Galeria zdjęć, fot. BiOSG.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here