Małgorzata Kubiszyn znów odniosła wysokie noty w zawodach Nordic Walking. Została zwycięzcą 5. etapów Pucharu Podkarpacia i zdobyła srebro Mistrzostw Polski.

Ostatni etap Pucharu Podkarpacia rozegrany został 23 września. Po zajęciu 1. miejsca w Czerniawce, 2. miejsca w Łańcucie, 2. miejsca w Bliźnie, 1. miejsca w Wiśniowej, 1. miejsca w Chmielniku, gdzie odbył się finał zawodów, Małgorzata Kubiszyn uzyskała największą liczbę punktów i sklasyfikowała się na 1. miejscu.

Natomiast 24 września w Tarnowskich Górach odbyły się Mistrzostwa Polski w półmaratonie. Na starcie stawiły się najbardziej utytułowane i najlepsze zawodniczki Nordic Walking z całej Polski. Dystans składał się z trzech okrążeń po 7 km.

– Ja już od 3 km wiedziałam, że mam pewne 3. miejsce, ponieważ pierwsze dwie zawodniczki wydawały mi się być poza moim zasięgiem możliwości. Szłam spokojnie, pewna swojej pozycji nie oczekując już, że cokolwiek może się zmienić. Jakie było moje zdziwienie gdy na 16 km w odległości około 200 m zobaczyłam przed sobą rywalkę i już wiedziałam co muszę zrobić, zebrać siły, wykorzystać te pięć ostatnich kilometrów, aby zawalczyć o tytuł wicemistrzowski. Tak też zrobiłam, postawiłam na swoje doświadczenie, przygotowanie treningowe, kulminację ciężkiej pracy nad techniką, szybkością, wytrzymałością i wykorzystałam to wszystko, aby zdobyć srebro Mistrzostw Polski – relacjonuje Małgorzata Kubiszyn

– Po pracowitym sezonie czas na odpoczynek i roztrenowanie, ale nie martwcie się już planuję kolejny sezon – mówi Małgorzata Kubiszyn.

W sezonie nordicowym Małgorzata Kubiszyn zdobyła tytuły: wicemistrzyni Polski w maratonie, wicemistrzyni Europy w półmaratonie, wicemistrzyni Europy na dystansie 5 km, wicemistrzyni Europy na dystansie 10 km, wicemistrzyni Polski w półmaratonie, trzykrotny brąz na dystansie 5 km, 10 km i 21 km w górskich Mistrzostwach Polski.