Fot. MBP w Lubaczowie.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie została doceniona za pracę na rzecz osób w niepełnosprawnościami. Fundacja „Szansa dla Niewidomych” przyznała placówce tytuł „Idola”.

W piątek (22.09) na Uniwersytecie Rzeszowskiem odbyła się konferencja „Jesteśmy razem” poświęcona sytuacji osób niewidomych, słabowidzących i ich bliskich pod hasłem „Dostęp do informacji na wagę złota – mobilność i szanse z prawdziwego zdarzenia”. W jej trakcie z prelekcją pt. „Biblioteka bez barier” wystąpiła m.in. Katarzyna Pelc-Antonik – Dyrektor MBP w Lubaczowie.

To wydarzenie stało się także okazją do podkreślenia zaangażowania placówki w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami. To za sprawą rozstrzygnięcia Regionalnego Konkursu Idol 2023 w województwie podkarpackim, organizowanego przez Fundację „Szansa dla Niewidomych”. Wyróżnienie tytułem Idola przyznawane jest osobom, mediom i instytucjom, które szczególnie zaangażowane są w pomoc niewidomym i słabowidzącym. Takie wyróżnienie trafiło m.in. właśnie do rąk dyrektor lubaczowskiej MBP.

Jesteśmy zaszczyceni, że wieloletnie działania Biblioteki na rzecz osób z niepełnosprawnościami zostały docenione. Serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane na nas głosy. Szczególne podziękowania należą się Panu Zygmuntowi Florczakowi – Prezesowi Koła Polskiego Związku Niewidomych w Lubaczowie, za jego cenne i bardzo praktyczne wskazówki, dzięki którym nasza Biblioteka stała się i nadal staje bardziej wrażliwa i otwarta dla każdego. Takie wyróżnienia cieszą i zachęcają nas do dalszej realizacji tych dobrych praktyk. Dziękujemy! – pisze na swojej stronie MBP w Lubaczowie,

Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie od dawna angażuje się w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, dążąc do zapewnienia im równego dostępu do kultury i wiedzy. To wyróżnienie stanowi uznanie i zachętę do kontynuacji tych pozytywnych praktyk.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here