W sobotni (23.09) wieczór w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbyło się spotkanie przedwyborcze Prawa i Sprawiedliwości. W jego trakcie mówiono sporo o dokonaniach ostatnich lat i planach na przyszłość.

Na spotkanie do Lubaczowa przyjechali kandydaci PiS w październikowych wyborach parlamentarnych – prezes Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marek Kuchciński (nr 1 na liście) oraz zastępca dyrektora OR KRUS w Rzeszowie Anetta Makarska (nr 16 na liście). Na sali obecna była także obecna poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, która ubiega się o reelekcję z 5. miejsca.

Spotkanie, po przywitaniu gości przez starostę lubaczowskiego Zenon Swatka, rozpoczęło się od wystąpienia szefa KPRM Marka Kuchcińskiego. Lider listy PiS mówił sporo o zrealizowanych obietnicach obozu rządzącego i podawał liczne przykłady programów, które poprawiły jakość życia m.in. mieszkańców powiatu lubaczowskiego. Jako pozytywne zmiany podawał m.in. rekordowo niski wskaźnik bezrobocia, czy obniżenie podatków. Marek Kuchciński wspomniał także o czynnikach, które są w jego ocenie zagrożeniem dla dalszego rozwoju i suwerenności naszego kraju. W tym kontekście wspomniał ekspansyjnej polityce Niemiec, czy imperializmie Rosji. Kończąc swoja wypowiedź, zachęcał do głosowania w referendum.

Obecni na sali dostali także materiały, w których podano konkretne dane rzeczowe i finansowe projektów, które w sposób pośredni lub bezpośredni trafiły do mieszkańców naszego regionu.

Z kolei Aneta Makarska w swoim wystąpieniu znaczą część czasu poświęciła sprawom kryzysu imigranckiego i bezpieczeństwa naszego kraju.

Poseł Teresa Pamuła na wstępie podziękowała wyborcom i władzom partii za zaufanie i docenienie jej pracy w mijającej kadencji, a tym samym na wysokie piąte miejsce na liście.

Udało nam się ten mandat wywalczyć dla powiatu lubaczowskiego, ale też myślę, że dla regionu Podkarpacia i dla Polski. Starałam się bardzo ciężko pracować, w różnych dziedzinach wspierać miejscowe władze. Chciałam podziękować za tę piękną współpracę. (…) To dzięki tej współpracy udało nam się zmienić ten powiat w ciągu czterech lat – mówiła poseł Teresa Pamuła.

W dalszej część wystąpienia poseł Pamuła podawała przykłady inwestycji, które udało się zrealizować na naszym terenie z rożnych programów w ostatnim czasie. Tu padły konkretne przykłady zadań zrealizowanych z poszczególnych gminach czy przeprowadzonych przez powiat lubaczowski, m.in. w ramach programu Polski Ład.

Spotkanie zakończyła dyskusja, w trakcie której nie zabrakło także trudnych tematów, jak choćby dotyczących obecnych cen zbóż.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

55 komentarze

 1. Skądś te twarze znam. 3/4 to beneficjenci powiatowi dobrej zmiany. Zwykłych ludzi tam praktycznie nie ma. Nawet pytanie zadawał członek ekipy Pani Pamuły Pan Taraban widoczny na zdjęcium Tak jak na zdjęciu ekipy Poseł Pamuły na poprzednich wyborach. I takiemto były niezależne pytania.

  • Radziwiłł. Odpowiem Ci w tym wątku w jednym komentarzu. Nikt z Opozycji nie musi woozić na jakieś spotkanie swojej publiczności. To standardy PiS-u. Jak w kampanii Dudy w Końskich gzie dowożone w Końskich publiczność autobusami a zwykli mieszkańcy Końskich stali przy bramie wejściowej i nie weszli bo to była klasyczna PiS-owska ustawka. Piszesz, że w Warszawie ludzie byli zwiezieni. nie sami przyjechali do Warszawy na jedne wielki więc by wyrazić swoje niezadowolenie wobec złych rządów PiS. To nie jest taka widownia objazdowa PiS bo to co innego. Piszesz, że tam hymnu nie znali. Mam nagranie od znajomego, który nagrał niedaleko Placu Bankowego bo nie było już tam miejsca, że ludzie śpiewali hymn i znali i ta informacja, że nie znali to pomówienie kłamstwo. Za to kłamstwem nie jest, że Kaczyński zaśpiewał ,,z. ziemi włoskiej do Wolski” i to jest fakt, którego PiS dzisiaj się wstydzi. I to widać po Twoich komentarzach Radziwille. A Ty Kuklinowski umyj sobie uszy jak słyszałeś, że popranie ten hymn zaśpiewał. Można sobeinlatwo w Internecoe te fragment znaleźć i wyraźnie było ,,do Wolski”.

  • Widać Kuklinowski, że jesteś pisowskim trollem, którego zadaniem jest tutaj pisać propagandę Pias-u k bronić nawet głupio no bo tak wygląda. Partia PiS to afery. Kuchcinaki ma dwie. Chcac niec chcąc jego nazwisko zamieszane jest w aferze podkarpackiej i to wiadomo publicznie co już tutaj jest napisane. I tomcio zglaszasz.na policję. Jak dla mnie blefujesz. A może po prostu przesłałałes do samego Pana K. A co w mediach o tym nie mówią publicznie. Nigdy nie wyjaśnił tej sprawy tylko spuszczono zasłonę milczenia. Wracajac do.Kuklinowskoego. Była też afera samolotowa gdzie państwowe samoloty traktował jak taksówkę za publiczne pieniądze. To jest fakt i w nagrodę PiS go awansował na szefa klubu. I znowu jakaś mityczną kastę wrzucasz do sprawy. Heh. Boicie się w. tym PiS-ie i próbujecie wszystko zakrzyczeć a nawet grozić zglazaneim gdziekolwiek. Ale PiS mantyle afer, że wszystkiego nie dacie rady zakrzyczeć.

 2. Hmmm, podobno 52 osoby a w tym podobno członkowie PiS, apolityczni wójtowie, jeden przedsiębiorca, emeryci z rodowodem PZPR teraz tak bardzo na prawo (bo 13-14), emeryci mundurowi, resortowi i oczywiście ci z lasów ,,w polskich rękach.

 3. Mam pytanie do obecnych na sali. Czy padło może pytanie: „Gdzie są miliardy złotych, które obiecał Polsce Morawiecki?”

  PiS wydał 12 milionów złotych na billboardy i tekturki chwalące rząd za wynegocjowanie wielkich pieniędzy dla Polski. Politycy PiS (w tym Teresa) organizowali konferencje prasowe mając za plecami hasła o „770 miliardach dla polskich miast i wsi” czy „770 miliardach dla polskich rodzin” – PAMIĘTAMY??? Bo podobno niepamięć to straszna rzecz.

  Czy inflacja i drożyzna doskwierałyby tak Polakom, gdyby PiS nie zablokował pomocy z Unii?
  Komuniści w PRL odrzucili plan Marshalla,, bo nie chcieli kapitalizmu. Teraz PiSowcy odrzucili miliardy z KPO, bo nie chcą przestrzegać prawa. Kto dałby takie pieniądze rządowi przestępców?

  Te pieniądze nigdy do nas nie trafiły. Może zatem stwierdzić, że Polacy stracili dotąd 770 miliardów i 12 milionów złotych.
  770 mld pomocy z Unii na odbudowę gospodarki po lockdownach i 12 milionów, które PiSowcy zapłacili swoim kolesiom z agencji reklamowych, które rozwiesiły bez sensu billboardy.

  Dzisiaj mamią przyszłych emerytów emeryturami stażowymi. Czy ten punkt programu nie był obecny w poprzednich wyborach i obiecankach? Przecież to był jeden z kluczowych programów też naszego DUDU, którego tak ochoczo poparła „Solidarność”. Czy członkowie tej organizacji nie czują się dziś oszukani?! Sprzedali się za kilka marnych srebrników, żal. Co więcej – Duda nawet nie przedstawił projektu ostawy, zrobili to związkowcy, zebrali ponad 200 000 podpisów, ale projekt trafił do tzw. zamrażarki sejmowej i tkwi w niej do dziś.

  A propos zamrażarki sejmowej… nasza posłanka już wie co to jest? Bo przypomnijmy ten kompromitujący film, który bardzo dużo mówi o naszej przedstawicielce w sejmie: https://www.tiktok.com/@orientuj.sie/video/7159587093549796614

 4. Ooo proszę Kuchcinski to ten co jest kapitanem sejmu w lataniu w prywatnych celach samolotami rządowymi. No i pani pamulowa która dba o rozwijanie się powiatu lubaczowskiego w które to tylko rozwijają się sieci sklepów z kapitałem zagranicznym.. A szkoda tylko że to odbyło się w MDK bo myślałem że w dps podemszczyzna.

 5. Marcin Palade, spec od sondaży lokalnych, prognozuje max 7 mandatów w okręgu 22 dla PiS. Lista PiS jest potężnie wypchana dobrymi zawodnikami w dalszej części listy. Ekstremalnie trudno tym razem będzie pani T. Pamule złapać mandat. Za mało miliardów PiS wpompowal w Podkarpacie…

 6. polak2010, Kmicic, Radziwiłł czy Kuklinowski. Wszystkie partię są Polskę, które startują w wyborach. Tylko po.rpostu PiS jak to Putin chcialby by Opozycją nie istniała. Ale PiS się boi, że straci władzę. Ale wydać wizy do Polski na bazarach w ilości cwierćmiliona wiz to już się nie bali. PiS to najbardziej proimigrnacki rząd w III RP. Nawet za PO-PSL w takim naszym Lubaczowie nie było tyle kebabów prowadzonych przez hindusów.

 7. Podczas wizyty w Ameryce Północnej prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski gościł w kanadyjskim parlamencie. Tam, wspólnie z premierem Kanady Justin Trudeau, oklaskiwał 98-letniego ukraińskiego emigranta Jarosława Hunkę, który w czasie II wojny światowej walczył przeciwko sowieckiej Rosji i Polakom służąc w UPA. Teraz na jaw wychodzą szokujące informacje dotyczące Hunki.
  Do dywizji SS-Galizien zgłosiły się tysiące ukraińskich ochotników. Jednostka uczestniczyła m.in. w masakrach polskiej ludności. 28 lutego 1944 r., złożony z ukraińskich ochotników tej dywizji 4. pułk policji SS, dokonał pacyfikacji Huty Pieniackiej niedaleko Lwowa, mordując ok. 1000 osób.

 8. Partacze z Pisu doprowadzili przez 8 lat główne drogi w powiecie do stanu porównywalnego z ukraińskim. Dbali tylko o własne stołki, a ponieważ jeźdżą służbowymi limuzynami to nie muszą wydawać własnej kasy na remonty zawieszenia. A problemy normalnych ludzi im latają…

   • Ale próbowali trzymać w jako takim stanie drogi by były przejezdne. A co zrobił PiS. Zastanawiał się czy nie wyłączyć drogi na Sieniawę z ruchu i tylko społeczna presja mieszkańców powiatu spowodowała, że ta droga została wyremontowana. A droga Oleszyce Dachnów na odcinku od Futor dopiero od wypadku tira ze zbożem została właśnie załatana. Ale dopiero po wypadku a nie dla zachowania bezpieczeństwa i przejezdności w oczekiwaniu na większy zastrzyk pieniędzy.

 9. Jak wjeżdża się do województwa lubelskiego z naszego powiatu to jest jak podróż z Azji do Europy… Nagle wyremontowane drogi, odmalowane pasy, równo jak stół, a u nas… same dziury, gdzieniegdzie połatane. Można..można, tylko trzeba chcieć i się angażować oraz starać o środki. Naszej posłance i pisowskim samorządowcom niestety się nie chciało…Oni się tylko lubią fotografować i uczestniczyć w uroczystościach, najlepiej z darmową wyżerką…

  • Masz rację, to smutne bo to wygląda jak trzeci świat. Powiat Lubaczowski mam wrażenie, że jeśli chodzi o stan dróg jest jednym z najgorszych w Polsce. A co z tym robi Pamuła, Schmidt czy Kuchciński?! – nic, bo wystarczy, że pojadą polansować się na rolnikach na dożynkach. Dodatkowo są tak bezczelni, że chyba nie było bardziej szkodzącej Polskim rolnikom ekipy rządzącej Polską. Ja się dałem nabrać na Pamułę, tym razem już nie dam się nabrać i zagłosuję na naszego powiatowego agitatora z opozycji Pana Piotrowskiego. Nie jest moim idealnym kandydatem, ale przynajmniej zrobi szum o powiecie w sejmie i może to przyniesie skutki bo Pani Pamuła i PiS mnie po prostu zawiodła….

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here