Gminna Biblioteka Publiczna w Lubaczowie z siedzibą w Baszni Dolnej, w ramach realizacji projektu „Kresy zaklęte w książkach”, serdecznie zaprasza wszystkich miłośników literatury i sztuki na wyjątkowe wydarzenie poświęcone twórczości Brunona Schulza oraz wystawę plastyczną „Genialna epoka”.

Spotkanie odbędzie się 25 września 2023 roku (poniedziałek) o godzinie 17:00 w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Opace.

Bruno Schulz – Twórczość i Dziedzictwo

W ramach wydarzenia, Pan Grzegorz Józefczuk, Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu (Ukraina), poprowadzi spotkanie, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję bliżej poznać twórczość i dziedzictwo Brunona Schulza. Bruno Schulz to polski pisarz, malarz i rysownik, znany z niezwykle oryginalnego stylu literackiego i unikalnych ilustracji do swoich utworów. Jego twórczość wciąż inspiruje czytelników i artystów na całym świecie.

Wystawa „Genialna epoka” Stanisława Ożogi

Podczas spotkania będzie również można podziwiać wystawę plastyczną „Genialna epoka” autorstwa znanego rzeszowskiego artysty Stanisława Ożogi, grafika i malarza. Wystawa ta stanowi hołd dla twórczości Brunona Schulza i prezentuje unikalne prace artysty, które nawiązują do estetyki i klimatu utworów Schulza.

Szczegóły wydarzenia:

  • – Data: 25 września 2023 roku (poniedziałek)
  • – Godzina: 17:00
  • – Miejsce: Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Opace

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here