Fot. PSZS w Lubaczowie.

Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, dokonali podsumowania wyników sportowych szkół podstawowych i średnich powiatu lubaczowskiego za rok szkolny 2022/2023. Poznajcie rezultaty placówek i gmin z terenu powiatu lubaczowskiego.

Igrzyska Dzieci kl. 4-6 oraz Igrzyska Młodzieży kl. 7-8

W kategorii igrzysk dzieci oraz młodzieży uczestniczyło 604 szkoły z terenu województwa podkarpackiego. Najlepsze szkoły z terenu powiatu lubaczowskiego osiągnęły znaczące sukcesy. Oto najlepsze trzy placówki na terenie powiatu:

  1. 1. Szkoła Podstawowa w Narolu zdobyła 1. miejsce w powiecie, uzyskując 260 punktów, co pozwoliło jej na zajęcie 74. miejsca w województwie.
  2. 2. Szkoła Podstawowa w Dachnowie zajęła 2. miejsce w powiecie, zdobywając 236 punktów i plasując się na 80. miejscu w województwie.
  3. 3. Szkoła Podstawowa w Horyńcu-Zdroju uplasowała się na 3. miejscu w powiecie, zdobywając 207 punktów i zajmując 98. miejsce w województwie.

Ogólnie powiat lubaczowski w klasyfikacji wojewódzkiej zajął 16. miejsce z 2121 punktami.

Licealiada, Szkoly Średnie

W kategorii licealiady brało udział 154 szkoły województwa, także szkoły średnie z powiatu lubaczowskiego. Oto najlepsze trzy placówki na terenie powiatu:

  1. 1. Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie zdobyło 1. miejsce w powiecie, uzyskując 296 punktów i plasując się na 26. miejscu w województwie.
  2. 2. Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie zajął 2. miejsce w powiecie, zdobywając 122 punkty i plasując się na 69. miejscu w województwie.
  3. 3. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach uplasował się na 3. miejscu w powiecie, zdobywając 54 punkty i zajmując 96. miejsce w województwie.

Powiat lubaczowski w klasyfikacji wojewódzkiej zajął 19. miejsce z 472 punktami.

Klasyfikacja gmin

Na zakończenie podsumowania, przedstawiono klasyfikację gmin z terenu powiatu lubaczowskiego. Oto wyniki najlepszych trzech gmin:

  1. 1. Gmina Cieszanów zdobyła 1. miejsce w powiecie, uzyskując 400 punktów i zajmując 48. miejsce w województwie.
  2. 2. Gmina Narol zajęła 2. miejsce w powiecie, zdobywając 390 punktów i plasując się na 51. miejscu w województwie.
  3. 3. Gmina Lubaczów zdobyła 3. miejsce w powiecie, uzyskując 325 punktów i zajmując 59. miejsce w województwie.

Dalsze miejsca zajęły gminy: miasto Lubaczów (63. miejsce), gmina Horyniec-Zdrój (80.), Wielkie Oczy (86.), Oleszyce (87.), Stary Dzików (100.).

Wszystkim placówkom, uczestnikom oraz gminom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników w zawodach sportowych. Sukcesy te są owocem ciężkiej pracy, determinacji oraz zaangażowania nauczycieli, uczniów i lokalnych społeczności w rozwijanie pasji sportowych.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here