Fot. Stowarzyszenie Geoturystyczne "Roztocze Wschodnie"

Po raz pierwszy w naszym regionie odbędzie się Ogólnopolskie Forum Geo-produkt. Na VIII edycję organizatorzy zapraszają w dniach 5-6 października do Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Dębowy Dwór” w Rudzie Różanieckiej. Wydarzenia odbędą się także w obszarze subregionu Roztocze Wschodnie.

Pierwsza edycja Forum GEO-PRODUKT odbyła się w 2015 roku i zorganizowana została przez Geopark Kielce. Od tamtej pory stanowi platformę wymiany doświadczeń dla osób związanych z branżą geoturystyczną. Wydarzenie jest kierowane do samorządowców, przedsiębiorców oraz przedstawicieli branż okołoturystycznych. Celem spotkań jest między innymi promocja zagadnień, związanych z dziedzictwem ziemi oraz integracja środowisk naukowych, samorządowych i biznesowych na rzecz udostępniania dziedzictwa geologicznego.

Tegoroczne Forum odbędzie się pod hasłem „Od potencjału do geoproduktu”. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 września poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie powiatlubaczowski.pl/geoprodukt. Tam też znajdziecie szczegółowy program wydarzenia.

Forum patronatem honorowym objęli: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Patronat naukowy przyznał wydarzeniu Rektor UMCS w Lublinie prof. dr hab. Radosław Dobrowolski. Patronat instytucjonalny sprawuje Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here