Grażyna Bochenek na Festiwalu Folkowisko, fot. Michał Szwerc, arch.

W piątkowe (22.09) popołudnie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie będzie Grażyna Bochenek. Spotkanie ze znawczynią dziedzin kultury, sztuki i mediów rozpocznie się o godz. 17:00.

Grażyna Bochenek w 2002 roku ukończyła studia z filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie również w 2008 roku obroniła swoją pracę doktorską pod kierunkiem prof. Tadeusza Lubelskiego. Jej badania koncentrowały się na temacie wizerunków kobiet w kinie PRL-u. Od 2004 do 2021 roku byłą dziennikarką Polskiego Radia Rzeszów, gdzie prowadziła wiele znaczących projektów. Wśród nich warto wymienić choćby cykle reportaży pod tytułem „Podkarpacki Poczet Aktorów,” czy “Szlakiem Tadeusza Kantora”. Za swoje reportaże i audycje byłą nagradzana na różnych konkursach.

Przygotowała również cykl poświęcony artystom z Rzeszowa, takim jak Fred Zinnemann i Ignacy Machowski, zatytułowany “Rzeszowski Poczet Artystów”. To między nimi wokół tego projektu będzie przebiegać piątkowe spotkanie autorskie w MBP w Lubaczowie.

Obecnie Grażyna Bochenek jest wykładowczynią akademicką i rzeczniczką prasową w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszym pokoleniem. Jej osiągnięcia naukowe i dziennikarskie czynią ją znakomitą ekspertką w dziedzinie kultury, sztuki i mediów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here