Szpital w Lubaczowie otrzymał dofinansowanie w kwocie 10 399 131 zł w ramach Funduszu Medycznego. Środki zostaną przeznaczone na modernizację, przebudowę i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR.

Wyniki konkursu, do którego przystąpiło 207 wnioskodawców, ogłoszono wczoraj (19.09) na stronie ministerstwa zdrowia. W sumie w jego ramach, na modernizację, przebudowę, doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) przeznaczono blisko 1,5 mld zł. Wśród 152 placówek, które uzyskały dofinansowanie znalazł się Szpital Powiatowy im. dr. Ludwika Rydygiera w Lubaczowie. Dziś (20.09) symboliczny grant na ręce dyrekcji i personelu placówki przekazała poseł na Sejm RP Teresa Pamuła.

– Z wielką radością dowiedziałem się, że szpital w Lubaczowie otrzymał tak znaczące środki na SOR i pracownie diagnostyczne. Był to konkurs ogłoszony przez ministerstwo zdrowia w ramach Funduszu Medycznego. Jego alokacja to 40 mld zł, a to jest właśnie część tych środków – mówiła poseł Teresa Pamuła przekazując symboliczny grant i dodając przy okazji, że to tylko część pieniędzy z budżetu państwa, jakie w ostatnim czasie trafiają do mieszkańców powiatu lubaczowskiego.

Wniosek „Modernizacja i doposażenie SOR oraz pracowni RTG, doposażenie pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR w SPZOZ Lubaczów” znalazł się na 136. miejscu listy rankingowej. Środki zostaną przeznaczone m.in. poprawę bazy łóżkowej i diagnostycznej SOR, modernizację i doposażenie pracowni diagnostyki obrazowej (tomograf i RTG), medycznego laboratorium diagnostycznego, pracowni endoskopii, czy zakup aparatów USG. Część środków zostanie przeznaczona także na modernizację i konsolidację systemu informatycznego. Środki w większości mają być wydane w 2023 roku, a nieznaczna ich część w roku przyszłym.

Dyrektor Piotr Cencora zwracał uwagę na zaangażowanie zespołu pracowników w przygotowanie wniosku oraz wsparcie parlamentarzystów z naszego terenu w ich pozyskaniu. Za to zaangażowanie dziękował także starosta lubaczowski Zenon Swatek.

Galeria zdjęć.

Być może to Cię zainteresuje: Jak radzić sobie z wysiłkowym nietrzymaniem moczu?


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

44 komentarze

  1. Ludzie, zamiast przerzucać się hasłami co PiS a co PO zastanówcie się nad jakością leczenia w tym szpitalu, nieudacznictwem niektórych lekarzy, butą na sorze, kiedy człowiek zwija się z bólu, a lekarze siedzą i karzą mu czekać. Wreszcie zastanówcie się nad nieudolnością dyrektora, który nie potrafi wyegzekwować od swoich pracowników rzetelnego wypełniania obowiązków. Lekarze czują się bezkarni, nikt nie ponosi odpowiedzialności za swoje działania, za błędy lekarskie,. które kosztują ludzkie życie. Ten szpital to tonący statek i żadne pieniądze nic tu nie pomogą. Jeszcze trzeba umieć i chcieć z tego sprzętu korzystać.

  2. Społeczeństwo w powiecie się tylko starzeje, a aspekty medyczne tylko tracą, możemy liczyć tylko na przedwyborczą kiełbasę na kolorowym kartonie. Warto zaznaczyć, że brak systemowych rozwiązań odnośnie personelu jest problemem a nie ładny budynek. Na pewno 100% pacjentów wolało by przeżyć i być uratowanym, wyleczonym w obskórnym szpitalu, niż umrzeć w luksusie. To jest perspektywa której PiS nie potrafi zrozumieć. Jeżeli rozwiązują problem, to na zasadzie prlowskich pokazówek z malowaniem trawy. Tym bardziej nie rozumie się warunków ekipy z karetek. Panie Kuklinowski, zazwyczaj ci co są u koryta uważają, że wszystko jest ok, bo jak to bywa, syty głodnego nie zrozumie.

  3. Wątek Dara i Kuklinowskiego. Daro Ci napisał , syty glodnego nie zrozumie”. I popatrz na swoje komentarze. Właśnie pokazałeś, że nie rozumiesz bo PiS Ci oczy przysłonił swoimi brudnymi łapskami. A co zagadki Dara to zostawię Tobie pole Kuklinowski bo ja znam odpowiedź.

  4. Jak rządzilo SLD, to miałem uwagi do decyzji i stylu rządzenia, jak u władzy był Tusk, to też miałem uwagi do tego i owego. Teraz rządzi PiS, też mam uwagi do różnych decyzji. Wniosek? Zwykły człowiek krytykuje zwykle tych co rządzą. Jeżeli ktoś chwali władze,… To znaczy że ma w tym interes. To prosty mechanizm, jak się jest przy korycie to się kwiczy jak ktoś chce go od niego odciągnąć. Widać jesteś towarzyszu Kulkinowski w ekipie u koryta, skoro władzy bronisz. Jeszcze raz zaznaczę, krytykowałem Sld, Po, i teraz PiS. To zdrowe społeczne podejście, władze należy sprowadzać na ziemię zawsze. Inaczej im odwala. I pisowi nieźle ostatnio odbiło.

  5. Zapomniałeś się przelogować. Radziwił, Kmicic , Kuklinowski czy nawet możesz się nazwać świr pisowski oszukujesz ludzi pisząc z wielu nicków. Sam siebie ośmieszasz. I te chamskie odżywki. Widać nie.masz nic ciekawego do powiedzenia. Jak to kiedyś pisałeś jako polak2010 gdy kończą się argumenty zaczynają się wyzwiska.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here