Fot. LKS Unia Horyniec-Zdrój

Zawodnicy reprezentujący kluby w powiatu lubaczowskiego wrócili z medalami z IX Mistrzostw Polski Dzieci w warcabach 100-polowych. Zawody rozegrano w Policach.

W zawodach wzięło udział 60 uczestników z 12 klubów z całej Polski. Mistrzostwa były rozgrywane w 4 kategoriach: dziewczęta do lat 6 – rocznik 2017 i młodsze, chłopcy do lat 6 – rocznik 2017 i młodsi, dziewczęta do lat 8 – roczniki 2015-2016, chłopcy do lat 8 – roczniki 2015-2016.

Warcabiści z naszego regionu do domu przywieźli medale różnego koloru. Gancarz Leo z klubu „Warcaby z pasją” z Futor zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii chłopców do lat 6, a podium za nim uzupełnili Jan Juzwa i Michał Urban (obaj z LKS Unii Horyniec-Zdrój). Natomiast Krzysztof Wojtyszyn został Mistrzem Polski w kategorii chłopców do lat 8, a srebro przypadło Nikodemowi Kurasińskiemu (SGU Czarni Oleszyce).

Wśród dziewczynek srebro wywalczyły: w kat. do lat 6 – Karolina Bąk (SGU Czarni Oleszce) oraz w kat. do lat 8 – Barbara Szutka (MUKS Libero Basznia Dolna).


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here