Serwery Minecraft są nieodłączną, bardzo popularną częścią gry. To właśnie na nich przebywa codziennie klilkaset tysięcy graczy. W tym artykule dowiesz się, jak wejść na serwer Minecraft używając zarówno wersji non premium jak i premium.

Gdzie znaleźć serwer Minecraft?

Aby dołączyć do serwera Minecraft, konieczne jest znalezienie odpowiedniego serwera. Najpopularniejszą metodą wyszukiwania nowych serwerów Minecraft jest korzystanie z list serwerów. Najpopularniejsze listy serwerów Minecraft posiadające najwięcej serwerów znajdziemy poprzez wpisanie w wyszukiwarce takiego zapytania jak serwery Minecraft.

Jak dołączyć na serwer Minecraft?

Po znalezieniu interesującego nas serwera Minecraft, musimy skopiować jego adres, który posłuży nam do dołączenia na serwer. Następnie uruchamiamy launcher Minecraft i wybieramy opcję „Multiplayer” lub „Wieloosobowy” w menu głównym gry. W tym miejscu zostanie wyświetlona lista serwerów Minecraft, która na początku może być pusta, jeśli nie dodaliśmy jeszcze żadnych serwerów.

Aby dodać serwer, klikamy przycisk „Dodaj serwer” lub „Add Server”. W nowo otwartym oknie wpisujemy nazwę serwera oraz adres serwera, który wcześniej skopiowaliśmy. Po wprowadzeniu danych klikamy przycisk „Połącz” lub „Join Server”. Minecraft spróbuje nawiązać połączenie z serwerem. Jeżeli adres serwera jest prawidłowy i serwer działa poprawnie, dołączymy na niego.

Rejestracja na serwerze Minecraft

W przypadku serwerów non premium do których dołączymy używając nieoficjalnych launcherów takich jak Feather Client konieczne jest dokonanie rejestracji. Po dołączeniu na serwer zostaniemy poproszeni o zarejestrowanie się. W większości przypadków należy wpisać komendę „/register” i dwukrotnie podać hasło, np. „/register haslo123 haslo123”. Dopiero po rejestracji będziemy mogli korzystać z serwera Minecraft. Podczas kolejnych wejść na serwer konieczne będzie zalogowanie się przy użyciu komendy „/login haslo123”.

Serwery premium Minecraft nie wymagają rejestracji, ale do gry na nich konieczna jest oryginalna, płatna wersja gry. Oznacza to, że musimy posiadać legalną kopię gry, aby móc dołączyć na te serwery.

Często popełniane błędy

Podczas próby dołączenia na serwer Minecraft, mogą wystąpić pewne problemy. Jednym z najczęstszych błędów jest nieprawidłowe wpisanie adresu serwera. Warto sprawdzić dokładnie, czy nie popełniliśmy żadnych literówek i czy cały adres jest poprawny. Nawet najmniejszy błąd może uniemożliwić połączenie się z serwerem.

Innym problemem może być niezgodność wersji gry. Serwery Minecraft mogą działać na różnych wersjach gry, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że korzystamy z tej samej wersji co serwer. Jeśli nasza wersja gry jest inna, możemy zmienić ją w menu launcher Minecraft.

Jeśli mimo wszystko nadal mamy problemy z dołączeniem na serwer, warto skontaktować się z administracją serwera lub sprawdzić dostępne poradniki i fora internetowe, gdzie można uzyskać pomoc od innych graczy.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here