W sobotnie (16.09) popołudnie na lubaczowskim Rynku miała miejsce inscenizacja historyczna pod nazwą „Podróż z historią – wrzesień 1939 roku”. Wydarzenie upamiętniło m.in. gen. Józefa Kustronia.

Rekonstrukcja wydarzeń związanych z II wojną światową odbyła się w ramach projektu zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie pod nazwą „Generał Józef Kustroń bohater września 1939 roku”, który został dofinansowany ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Obejrzyjcie film z inscenizacji.

Dodatkowo, w programie znalazł się występ zespołu „Gdzie diabeł nie może…” wykonującego muzykę z lat 20. i 30. w stylu RETRO.

Galeria zdjęć, fot. Robert Kryla


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

  1. Ta krwawa wojna na Ukrainie i napięte (podobno) relacje obu krajów (z Federacją Rosyjską) nie przeszkadzają w tym, by Moskwa zarobiła aż 944 miliony dolarów na handlu nawozami, które sprzedano Amerykanom. FR zarobiła 944 miliony dolarów, które zasilą jej budżet i pomogą prowadzić wojnę z Ukrainą. Amerykanie z jednej strony wspierają naszych sąsiadów sprzętem, amunicją oraz szkoleniami, a z drugiej nadal handlują z Rosją jakby nigdy nic. To nie żart.
    Tak było zawsze.
    Ameryka to kraj z długą historią.

Comments are closed.