Fot. Archiwum

VI edycja Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych skierowana do regionów, w których funkcjonowały PGR-y – została rozstrzygnięta. Dziś (15.09) poznaliśmy wyniki naboru oraz wnioski, które uzyskały dofinansowanie. Na liście zadań jest 11 inwestycji z terenu powiatu lubaczowskiego, którym przyznano blisko 28 mln zł.

W szóstej edycji naboru wniosków o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji mogły ubiegać się gminy, powiaty, związki międzygminne i związki powiatowo-gminne, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Wartość dofinansowania, o które można było wnioskować w tej edycji wynosiła maksymalnie do 98 proc. wartości inwestycji (wymagany wkład własny gminy popegeerowskiej to tylko 2 proc.).

Wyniki naboru opublikowano dziś (15.09) na stronie internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Poniżej przedstawiamy listę zadań jednostek z terenu powiatu lubaczowskiego, które uzyskały dofinansowanie.

Nazwa wnioskodawcyNazwa zadaniaKwota dofinansowania (zł)
Gmina CieszanówZagospodarowanie terenów popegeerowskich w Nowym Siole i Cieszanowie.2 499 000,00
Gmina LubaczówBudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Krowica Hołodowska – etap I wraz z poprawą infrastruktury drogowej na terenie Gminy Lubaczów.2 500 000,00
Gmina Miejska LubaczówPrzebudowa i modernizacja budynków szkół i przedszkoli w Lubaczowie.2 450 000,00
Gmina OleszycePoprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Oleszyce.2 450 000,00
Gmina Horyniec-ZdrójBudowa i modernizacja infrastruktury drogowej na terenie gminy Horyniec-Zdrój.2 499 000,00
Związek Powiatowo-Gminny „Ziemia Lubaczowska”Poprawa infrastruktury edukacyjnej na obszarze Związku Powiatowo-Gminnego „Ziemia Lubaczowska”.4 000 000,00
Gmina Wielkie OczyBudowa i przebudowa dróg.500 000,00
Gmina Stary DzikówBudowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Stary Dzików.2 450 000,00
Powiat LubaczowskiPoprawa dostępności komunikacyjnej Powiatu Lubaczowskiego poprzez przebudowę kluczowych ciągów dróg powiatowych.4 000 000,00
Gmina NarolModernizacja infrastruktury sportowej w Gminie Narol.2 500 000,00
Gmina Wielkie OczyBudowa i przebudowa budynków użyteczności publicznej.2 000 000,00
RAZEM27 848 000,00

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

58 komentarze

  • Czasem podają wyliczenia. 1,2 mln złotych poszło na kampanię odnośnie KPO. Kampania, że ,,dostaliśmy” była, Morawiecki się nachwalił a potem udawał głupka, że nie zgadzał się na praworządność którą sam podpisał a pieniędzy z KPO jak nie było tak nie ma. A tak mogły by Nam pomóc coś rozruszać. A tak za pychę i dumę PiS płacą wszyscy Polacy.

   • A czy Tobie nie przeszkadza, że finansowana z publicznych pieniędzy, czyli pieniędzy wszystkich Polaków, telewizja wspiera jedną partię? Ciekawe co byś tu o tym pisał gdyby na miejscu PiS była PO albo inna partia, której nie lubisz.

   • Kampanię PSL żaden Gazprom nie finansuje. Za to PiS za 2 mld złotych rocznie publicznych pieniędzy robi sobie propagandę na wzór Putinowski. TVP jest telewizją publiczną tylko z nazwy. TVP stała się telewizją jednej partii. I choćby nie wiadomo jak zaginałby rzeczywistość tak to wygląda. Łopatologiczna propaganda dla ludzi którzy nie chcą myśleć i czekają aż Państwo za nich wszystko zrobi.

     • Koalicji nie ma PO-PSL od 2015. Trochę w czasie się zatrzymałeś. Nie raz PSL głosował odrębnie od PO. Co innego PO wyborach bo wtedy być może trzeba będzie zrobić nwoy rząd. Ale nie będzie tak jak teraz, że jednej nocy będzie można zmienić prawo i świat Polakom tylko PO, PSL, Hołowni i Lewoca będą musieli się w wielu sprawach dogadać. I w końcu będzie rozmowa i dialog a nie wprowadzanie na siłę zmian z rozkazu starego kawalera z kotem. W końcu mam nadzieję nie będzie rządził nami jeden facet z depresja.

 1. Może reaktywują „Czar PGR”? Po tej strasznej transformacji ustrojowej tysiące niewykształconych (bo po co), mało ambitnych (nam się należy) robotników rolnych poszło na skróty czego efektem siedzący pod ,,blokami,, oponkowate(ci) w permamentnym stanie upojenia i tezą „daj mi daj – się należy”. Zaczęli w Gomułce a towarzysz Gierek utwierdził w tym mylnym przekonaniu.

 2. Skad. Po pierwsze dla Ciebie inne poglądy niż Konfa to są złe. Nie masz poszanowania dla innych poglądów bo jak ktoś w Twoja Konfederacja nie wierzy to ,,wierzy w złodziei i zdrajców. A propos zdrajców. Pamiętasz kto startował z list koalicji PSL-Kukiz w okręgu rzeszowskim i został Posłem?. Stanisław Tyszka. Gdzie on teraz jest? W Konfederacji. Do tego piszesz, że piszę jakieś ,,lewackie wywody”. Gościu. Ja piszę normalnie bo wyznaję szacunek wobec ludzi co z nimi dyskutuję. Do tego ludzie to czytają a nawet dzieci. Wszystkie komentarze są widoczne. Ty pokazujesz tym dzieciom jak być chamem i burakiem i jak nie szanowania ludzi z którymi się rozmawia a racja może być tylko Twoja a jak nawet Ty jej nie masz to należy adwersarza jak znasz takie słowo zwyzywać i tyle. Dialog między nami pozwoli na normalną dyskusję i konstruktyw e wnioski a jedyne co od Cibie dostajemy to chamskie komentarze co nic nie wnoszą. Spierajmy się na argumenty a nie wyzywajmy się wzajemnie do czego Ty dążysz, ale z równowagi mnie nie wyprowadzisz bo jak widzę takie chamskie komentarze jak Twoje to nie ja zostaje osmiesony tylko ten co takie chamskie komentarze wrzuca. No i to boli takich chamów jak Ty, że na to nie reaguję. Bo tak niestety trzeba z takimi osobami. One same się ośmieszają. P.S. Jak tam pogodziliście się już z Zapalowskim na jedynce w Konfederaxji bo tam konflikt ponoć jakiś jest ?

 3. Do lewaka mi daleko, to bardziej zdrowy liberalizm. Na pewno najśmieszniejszą formę liberalizmu uprawia Konfederacja. Oparta jest ona o hasełka wolnościowe a z drugiej o hasła antywolnościowe. To przykład wiejskiego liberalizmu, niby chciałby taki być nowoczesny, ale z drugiej strony musi proboszcza i babci słuchać.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here