W szeregi podkarpackiej Policji wstąpiło 39 nowo przyjętych policjantów. W środę (13.09) złożyli oni rotę ślubowania i odebrali legitymacje.

Środowa uroczystość była wyjątkowa dla 39 nowo przyjętych policjantów, którzy ślubowali „Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia”. Wśród nich znalazło się 29 mężczyzn i 10 kobiet, którzy przeszli wieloetapowy proces rekrutacji. W jego trakcie musieli wykazać się nie tylko dużą wiedzą, ale i sprawnością fizyczną.

Nowo przyjęci policjanci odebrali legitymacje służbowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusza Matusiaka. Gratulacje i życzenia przekazała im Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart.

Policjanci, którzy dziś przed sztandarem złożyli ślubowanie, już za kilka dni wyjadą do szkół policji. Tam rozpoczną szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do służby. Zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz doskonalenia strzeleckiego – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Po adaptacji policjanci trafią m.in. do komend miejskich i powiatowych garnizonu podkarpackiego.

Galeria zdjęć, fot. KWP w Rzeszowie.

elubaczow.com, KWP Rzeszów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here