We wtorek (12.09) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie po raz kolejny zorganizowane zostało spotkanie z Kresowiakami oraz potomkami osób urodzonych na Kresach. Było wiele emocji, wzruszeń i wspomnień.

Uroczysty wernisaż wystawy „Kresowe wspomnienia, cz. 2” stał się pretekstem do powrotu w przeszłość, bolesną, a jednocześnie piękną, sentymentalną, w której oprócz trudnych wspomnień są także cudowne lata dzieciństwa i młodości. Kolejni mieszkańcy naszego powiatu podzielili się swoimi najskrytszymi wspomnieniami, pamiątkami rodzinnymi, otworzyli swoje serca, aby następnym pokoleniom przypominać, że oni urodzili się w Polsce, na Kresach – relacjonuje MBP w Lubaczowie, która wraz z członkami Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich współorganizowała spotkanie.

Do wystawy został wydany także katalog, w którym autorzy szerzej opisują losy poszczególnych rodzin.

Wernisaż wystawy „Kresowe wspomnienia, cz.2” jest częścią projektu „Dziedzictwo Kresów” realizowanego przez TMLiKPW o. Lubaczów w ramach zadania z zakresu kultury i dofinansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Galeria zdjęć, fot. MBP w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here