Za nami 12. edycja akcji Narodowego Czytania. W Cieszanowie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” wybrzmiała w ciekawej odsłonie.

To jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku. Książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. Opisuje losy rodziny Bohatyrowiczów i Korczyńskich, wzbogacone pięknymi opisami przyrody.

W tym roku Narodowe Czytanie organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Cieszanowie odbyło się z udziałem członków Dyskusyjnego Klubu Książki, pracowników biblioteki, pracowników Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie oraz kilku mieszkańców Cieszanowa i publiczności. Czytanie podzielone było na 5 scen przeplatanych śpiewem utworów ludowych w wykonaniu Teresy Grandy i Bronisława Kołodzieja – relacjonuje MBP w Cieszanowie.

W poszczególnych bohaterów wcielili się: Justyna Orzelska – Urszula Kopeć-Zaborniak, Jan Bohatyrowicz – Krystian Naparty, Zygmunt Korczyński – Tomasz Róg, Andrzejowa Korczyńska – Teresa Granda, Marta Korczyńska – Marta Kopciuch, Teofil Różyc – Bronisław Kołodziej i Klotylda- Anna Dryja.

Galeria zdjęć, fot. MBP w Cieszanowie.

elubaczow.com, MBP w Cieszanowie


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here