Krzysztof Walicki z Oleszyc zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Europy w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym, które rozegrano w weekend w Kaletach. Krążek ten wywalczył w kategorii „Springer”.

W dniach 09-10 września 2023 r., w Kaletach na Śląsku, odbyły się Mistrzostwa Europy w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym. Zawody zdominowali Polacy, którzy zajęli wszystkie czołowe miejsca. Wśród zawodników, którzy stanęli na podium był Krzysztof Walicki z Oleszyc. W kategorii „Springer”, zdobywając 57 punktów, zajął on trzecie miejsce.

Dwa dni walki ze sprzętem, pogodą, zmęczeniem, stresem, ale za to w rewelacyjnym towarzystwie, przyjaznej atmosferze i wśród najlepszych strzelców w Europie i na Świecie. Dziękuję Wszystkim za wsparcie, to super uczucie stanąć na podium na tak ważnej imprezie strzeleckiej – podsumował K. Walicki.