Fot. radiozamosc.pl, arch.

Już w niedzielę (10.09) Sanktuarium Maryjne w Krasnobrodzie stanie się miejscem wyjątkowych uroczystości, które przyciągną wiernych z całego regionu. Diecezjalno-Gminne Święto Plonów to wydarzenie, które łączy w sobie duchową głębię i tradycję dziękczynienia za plony.

Na uroczystości zapraszają burmistrz Krasnobrodu, Biskup Zamojsko-Lubaczowski oraz Duszpasterz Rolników Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Świętowanie i dziękowanie za plany rozpocznie się o godz. 10:30 zbiórką delegacji z wieńcami przy Kaplicy Objawień na Wodzie. W tym miejscu zostanie odmówiona modlitwa w intencji rolników i potrzebujących chleba. Następnie korowód przejdzie na plac kościelny, gdzie uroczyście powitane zostaną delegacje z wieńcami. O godz. 11:30 rozpocznie się koncert Zespołu Folklorystycznego „Wójtowianie” z Krasnobrodu, który wprowadzi uczestników dożynek w odpowiedni nastrój.

Punktualnie o godz. 12:00 wybrzmi Hejnał Maryjny, wykonany przez Krasnobrodzką Orkiestrę Dętą. Po nim zostaną przywitani uczestnicy dożynek przez Kustosza Sanktuarium. Niezwykle ważnym momentem będzie przekazanie chleba Gospodarzowi Dożynek. Kolejnym punktem będzie msza święta dożynkowa, celebrowana przez księdza profesora Mariana Pokrywkę. Nabożeństwo będzie okazją do błogosławieństwa wieńców dożynkowych, złożenia darów ołtarza i wyrażenia podziękowania. W tę część uroczystości zaangażowany będzie także Diecezjalny Duszpasterz Rolników.

Po mszy świętej, na placu za Informacją Turystyczną, zaplanowane są liczne atrakcje. Będą to występy zespołów, rozstrzygnięcie Roztoczańskiej Listy Przebojów Katolickiego Radia Zamość, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Dodatkowo, na miejscu będzie można odwiedzić stoiska promocyjne instytucji związanych z rolnictwem oraz stoiska sztuki ludowej, co doda koloru i różnorodności temu niezwykłemu wydarzeniu.

Diecezjalno-Gminne Święto Plonów w Krasnobrodzie to czas, kiedy ludzie gromadzą się, aby celebrować obfitość ziemi i jednocześnie wyrazić wdzięczność za plony, które dostarcza. To także moment, kiedy wspólnie modlą się o dobre żniwa i opiekę Matki Bożej nad rolnikami.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here