Nadszedł wrzesień, a jesień wraz ze swoją ponurą aurą zbliża się coraz większymi krokami. Szybciej zapada zmrok, a warunki atmosferyczne stają się bardziej uciążliwe. Częste opady deszczu, niższa temperatura i zalegające na jezdni liście, to jedne z wielu utrudnień, z jakimi zmagają się uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego warto odpowiednio przygotować swoje auto na nadchodzącą porę roku, by podczas jazdy nie zaskoczyły nas żadne okoliczności. Od czego więc zacząć?

Dobre opony są gwarancją bezpieczeństwa

Wraz z końcem lata należy sprawdzić, w jakim stanie są opony zamontowane na aucie. Niezależnie, czy jeździ na zestawie sezonowym bądź całorocznym, letnie upały mogły negatywnie wpłynąć na kondycję ogumienia. Uwagę powinny zwrócić wszelkie pęknięcia, przetarcia i bąble. Niezwykle istotna jest też głębokość bieżnika. Przy 3-4 mm należałoby już pomyśleć o wymianie opon na nowe, gdyż poniżej tych wartości przyczepność auta zdecydowanie spada, a wraz z nią bezpieczeństwo podróżujących. Dlatego warto odwiedzić sklep z oponami Oponeo.pl, oferujący szeroką gamę modeli od renomowanych producentów, dostępnych w przystępnych cenach.

Podczas poszukiwań kolejnego kompletu wielu kierowców szuka oszczędności i decyduje się na wybór opon używanych. Jak można przeczytać na portalu finanse21.pl, nie jest to jednak dobre rozwiązanie. Kupując obręcze z drugiej ręki nigdy nie możemy być pewni stanu faktycznego oraz sposobu, w jaki użytkował je poprzedni właściciel.

Dużo lepszym rozwiązaniem będą nowe opony z klasy ekonomicznej. Ich koszt będzie nieznacznie niższy bądź porównywalny z kwotą, jaką zapłacimy za używane modele z wyższego segmentu. Dodatkowo, na świeży komplet wciąż będzie obowiązywała gwarancja producenta.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Przed nadejściem jesieni warto zadbać nie tylko ogumienie. W okresie jesienno-zimowym znacznie zmniejsza się widoczność na drodze, dlatego warto zwrócić uwagę na to, w jakim stanie są światła auta. Nie chodzi jedynie o sprawdzenie, czy każdy rodzaj oświetlenia działa prawidłowo. Należy sprawdzić czystość kloszy, zweryfikować, czy kąt pod jakim ustawione są żarówki jest odpowiedni i czy palą się one z odpowiednią mocą. 

Kolejnym ważnym elementem są wycieraczki. W nadchodzącej porze roku będą one używane znacznie częściej, niż latem. Jeśli zaobserwowaliśmy pierwsze oznaki zużycia, jak piszczenie czy problem ze zbieraniem wody z szyby, należy zainwestować w nowy zestaw.

Zanim jeszcze temperatura zacznie spadać, dobrze jest sprawdzić stan uszczelek i elektryki samochodowej. Wraz z nadejściem jesieni powietrze staje się bardziej wilgotne, co sprzyja usterkom niezabezpieczonych elementów instalacji elektrycznej w aucie.

Artykuł partnera.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here