Wizyta na przejściu granicznym w Budomierzu, fot. BiOSG.

We wtorek (05.09) na podkarpackim odcinku granicy polsko-ukraińskiej miała miejsce wizyta Konsula Generalnego Ukrainy w Lublinie Oleha Kutsa. Odwiedził on m.in. przejście graniczne w Budomierzu.

Wraz z Konsulem Generalnym na Podkarpaciu pojawił się płk Andriy Zahorskiy, Oficer Łącznikowy Państwowej Służby Granicznej Ukrainy. Wizytę rozpoczęło spotkanie delegacji z gen. bryg. SG Andrzejem Popko, Komendantem Bieszczadzkiego Oddziału SG oraz płk. SG Sławomirem Klekotką, jego zastępcą. W trakcie ich wizyty omówiono m.in. aktualną sytuację na granicy. Przybyli goście wyrazili także wdzięczność za wsparcie udzielone uchodźcom wojennym i pomoc w sprawnym przepływie pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

W dalszej części wizyty, delegacja odwiedziła kolejno przejścia graniczne w Medyce, Korczowej i przejście graniczne Budomierzu w gminie Lubaczów. Komendanci tych placówek przedstawili infrastrukturę przejść granicznych oraz działania podejmowane przez Straż Graniczną w celu udzielenia pomocy i wsparcia obywatelom Ukrainy, a także maksymalnego zwiększenia przepustowości tych przejść.

elubaczow.com, BiOSG


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here