W środę (06.09) do rąk samorządowców w gminy Lubaczów trafiła promesa na remont drogi w miejscowości Krowica Sama w przysiółku Cetynia. Środki pochodzą z Funduszu Leśnego Lasów Państwowych.

Promesę przekazał nadleśniczy Nadleśnictwa Lubaczów Robert Banaś, w obecności senatora RP Mieczysława Golby podczas sesji Rady Gminy Lubaczów, na ręce wójta gminy Lubaczów Wiesława Kapla oraz przewodniczącego Rady Gminy Lubaczów Romana Cozaca. Dzięki wsparciu w kwocie 602 tys. zł zostanie wyremontowana droga nr 1693R Krowica Hołodowska – Cetynia w miejscowości Krowica Sama w przysiółku Cetynia.

Wójt zwracając się do Radnych podkreślił rolę Senatora w pozyskaniu środków, podziękował mu za wsparcie tak ważnej dla mieszkańców inicjatywy i pomoc w rozwoju gminy. Podziękował również obecnemu na sesji Staroście Lubaczowskiemu – Panu Zenonowi Swatkowi za przekazanie tego odcinka drogi powiatowej Gminie Lubaczów, gdyż pozwoliło to naszemu Samorządowi ubiegać się o wsparcie z Funduszu Leśnego – czytamy na stronie internetowej gminy Lubaczów.

Dzięki, podpisanej w tym dniu umowie i realizacji tej inwestycji w gminie Lubaczów, poprawi się dostęp do kompleksów leśnych i bezpieczeństwo pożarowe w lasach, pozytywnie wpłynie również na jakość życia mieszkańców i umożliwi rozwój turystyki.

Galeria zdjęć, fot. gminalubaczow.pl

elubaczow.com, gminalubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

9 komentarze

  1. Przedwyborcze pisowskie igrzyska dla ludu. Lasy wycinaja na potęgę i drewno idzie głównie do Chin. Export wzrósł w ostatnim roku prawie 5-cio krotnie.
    Zewnątrz las, a w środku pustynia.Z czegoś trzeba wspierać – tfu – braci zza wschodu.

  2. Reasumując – lokalne struktury wyżebrały kasę, która mogłaby trafić do centrali LP (lub do budżetu centralnego) na remont drogi , którą notorycznie niszczy donator. Wydoili miejscową krowę, przerobili mleko na masło, śmietanę i ser. Ale obornik (gnój, gówno) w części wam zostawimy. Mamy powody do zadowolenia. Łaskawcom z LP możemy być wdzięczni, bo za poprzedniej władzy (PO -PSL) wszelkie nadwyżki transferowano do Dyrekcji Generalnej LP i tam je konsumowano. A lasy w naszym zadupiu, to jedyne interesujące zasoby .

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here