W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie już można składać prace do XXVI edycji konkursu „Wiem wszystko o mojej miejscowości”. Uczestnikami mogą być uczniowie szkół średnich i podstawowych (klasy 7-8) z powiatu lubaczowskiego.

Organizatorzy czekają na prace historyczne, plastyczne i fotograficzne uczestników z kompletem dokumentów do 31 października. Tegoroczna edycja konkursu skierowana jest szczególnie na trzy tematy. Pierwszym z nich są wydarzenia związane z przebiegiem powstania styczniowego na terenie powiatu lubaczowskiego, z okazji 160. rocznicy jego wybuchu. Drugi temat dotyczy zebrania materiałów na temat „Sprawiedliwych Ziemi Lubaczowskiej”, ze względu na ogłoszenie roku 2023 Rokiem Rodziny Ulmów na Podkarpaciu. Trzecim tematem jest likwidacja getta w Lubaczowie, w związku z 80. rocznicą jej likwidacji.

Osoby zainteresowane udziałem mogą zgłębić wiedzę dotyczącą tematyki konkursu korzystając z publikacji dostępnych w MBP. Zachęcamy do skorzystania z tych zasobów.

Szczegóły dotyczące konkursu i udziału znajdziecie na stronie MBP.

Konkurs ma na celu kształtowanie wrażliwości artystycznej wśród czytelników, pobudzanie wyobraźni młodzieży oraz rozwijanie umiejętności twórczych. Jednocześnie ma sprzyjać więziom z miejscem zamieszkania i zainteresowaniem historią i dniem dzisiejszym najbliższej okolicy.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here